jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۳۹۴۱ ۰۵ آذر ۱۳۸۶  |  ۲۱:۱۷

فارس: چهار سازمان و شرکت دولتی در آبان ماه از محل فروش بیش از 3/1 میلیارد سهم صاحب درآمد هزار میلیارد تومانی شدند.


سازمان های نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو)،خصوصی سازی و گسترش به همراه شرکت مادر تخصصی ساتکاب (وابسته به وزارت نیرو) درآبان ماه در مجموع اقدام به واگذاری یک میلیارد و 318 میلیون و 701 هزار و 962 سهم از زیر مجموعه های خود کردند و بیش از هزار و 73 میلیارد و 898 میلیون تومان درآمد به دست آوردند.
این در آمد دولتی در شرایطی محقق شده که ایمیدرو بخش عمده ایی از واگذاری ها ( وبه عبارتی تمام درآمد) را به عهده داشته و در 21 روز کاری بازار سهام اقدام به واگذاری یک میلیارد و 314 میلیون و 768هزار و 198 برگ سهم کرده که ارزش این تعداد سهام هزار و 73 میلیارد تومان برآورد شده است.
براساس این گزارش سازمان خصوصی سازی در حالی فقط موفق به فروش 331 برک سهم به ارزش 274 هزار تومان کرده که سازمان گسترش از واگذاری 2میلیون و 49 هزار و 951 سهم بیش از 275 هزار تومان درآمد کسب کرده است.
شرکت ساتکاب نیز در آبان ماه یم میلیون و 883 هزار و 482 سهم کرد که ارزش این تعداد سهام 297 هزار و 590 هزار تومان بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر