jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۳۰۵   ۲۳ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۲:۴۶

جام جم آنلاین - رئیس کمیسیون مسائل صنعتی مجلس ایتالیا گفت ، برای اجتناب از این که در سال 2004 یک جنازه در دست ما بماند،شرکت خودروسازی فیات را باید هرچه زودتر

به شرکت جنرال موتورز فروخت . سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا به نوبه خود با مقامات ارشد گروه فیات ملاقات کرد. هدف دولت ایتالیا اجتناب از تعطیل شدن کارخانه های سازنده خودرو این گروه است . به نوشته روزنامه لزکو، کمیسیون اروپا، بر قانونی بودن کمکهای دولت ایتالیابه شرکت فیات نظارت خواهد کرد. ماریو مونتی ، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصادی و مالی تاکید کرد، هنگامی که مساله دخالت یک دولت در امور شرکتی دچار مشکلات شده است ، پیش آید، هرگونه کمک مالی دولتی باید با موافقت کمیسیون اروپایی انجام شود. شاخه خودروسازی گروه فیات که 90000کارمند در ایتالیا دارد، چهل درصد از گردش مالی 57 میلیارد یورویی این شرکت را تشکیل می دهد. طبق برآوردها ضرر شرکت خودروسازی فیات در سال 2002 حدود 2/1 میلیارد یورو تخمین زده شده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر