jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۲۱۰   ۲۲ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۶

وزیر بازرگانی در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد در کرج اعلام کرد: تسریع در تدوین استاندارد خودروهای داخلی ، ضروری است .

به گزارش واحد مرکزی خبر، محمد شریعتمداری افزود: بسیاری از مشکلات زیست محیطی در شهرها ناشی از آلاینده بودن خودروهاست . به گفته وی ، هم اکنون 32هزار قلم کالا از ایران به 185کشور جهان صادر می شود که کالاهای فاقد کیفیت به توسعه تجارت ایران در کشورهای خارجی لطمه می زند. همچنین در این مراسم رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گفت : خودروسازان تا پایان سال 1382موظف به دریافت استاندارد ایزو 9002خواهند شد.ابریشمی افزود: 5استاندارد خودرو آماده ارائه به کمیته ملی استاندارد شده است که تا پایان امسال پس از تصویب این کمیته ، به صورت مکتوب عرضه خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر