jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۴۹۷۳   ۱۷ مهر ۱۳۸۱  |  ۱۷:۵۸

جام جم آنلاین - گروه کوهنوردی خواهران دانشگاه علوم پزشکی ایران ، پس از طی چندین مرحله تمرین و گذراندن دوره های آموزشی چند روزه سنگ نوردی ، در امتحانات پایان دوره کارآموزی سنگ نوردی هیات بانوان استان تهران شرکت کردند. کلیه 10 نفر اعضای شرکت کننده در این دوره ، با نمرات خوب و با تایید ناظر فدراسیون کوهنوردی ، آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

امتحان سنگ نوردی از این دانشجویان توسط خانم پریسا فقیه نوبری (مربی سنگ نوردی ) و با نظارت محمود افغان (مربی رسمی کشور و ناظر فدراسیون ) در اولین جمعه مهر ماه در محل دیواره اوسون برگزار شد. احمد اخوان سرپرست تیم کوهنوردی خواهران دانشگاه علوم پزشکی ایران می گوید: «خوشبختانه بچه ها نتیجه تلاش خود را گرفتند و اظهارنظر تحسین آمیز آقای افغان ، مهر تاییدی بر شایستگی آنهاست .» وی اضافه می کند این گروه طی چندین سال برنامه های متنوعی را اجرا کرده اند و با نظم و علاقه و تلاش ویژه ای این ورزش را دنبال کرده اند. آنها استعداد خوبی دارند و امیدواریم در آینده از بین آنها چند مربی کوهنوردی و سنگ نوردی تقدیم جامعه بانوان ورزشکار بشود. اخوان برگزاری دوره های سنگ نوردی را در راستای این هدف می داند. سرپرست این گروه یادآور می شود که دختران کوهنورد، برنامه های آموزشی سنگ نوردی چند روزه ای را در مناطق مختلف کوهستانی به اجرا درآورده اند، هیچکس ساعت های زیادی را روی دیواره مصنوعی موجود در سالن ورزش دانشکده پرستاری تمرین کرده اند. مربیان این دوره ها عبارت بودند از: امیر بهادری و خانم پریسا فقیه نوری . گفتنی است که تیم کوهنوردی دختران دانشگاه علوم پزشکی ایران ، برنامه منظمی برای هر فصل تدوین می کنند که قله ها و مناطق کوهستانی تهران و شهرستان ها را دربرمی گیرد و معمولا به طور کامل اجرا می شود. آخرین برنامه گروه ، صعود به قله 4400 متری آزادکوه در روز مبعث بوده است . اعضای صعودکننده به آزادکوه عبارتند از: خانمها مهسا شیری ، رویا علیزاده ، عاطفه قزوینی ، راضیه محمدی ، مرضیه محمدی ، مهناز ذوالفقاری فر، سعیده رمضان ، صدیقه حسین آبادی ، مهرنوش مهری نیا و منصوره کرمانی . همچنین در هفته های آینده بیش از صد تن از دانشجویان توسط این گروه به مناطق کوهستانی برده خواهند شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر