jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۴۷۵۸   ۱۳ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۱

ایران و پاکستان دیدگاه های مشترکی درباره مسائل منطقه ای ، بویژه اوضاع افغانستان و بحران عراق دارند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان صداوسیما در بازگشت از سفر 3روزه به پاکستان ، ضمن مثبت ارزیابی کردن نتایج دیدارها و مذاکراتش با رئیس جمهور و دیگر مقامهای ارشد پاکستان گفت : رایزنی درباره مسائل مهم منطقه ای ، از جمله بررسی اوضاع افغانستان ، مساله فلسطین ، بحران عراق و مناقشات هند و پاکستان و همچنین توسعه همکاری های رسانه ای دو کشور دوست و مسلمان ، مهمترین محور مذاکرات صورت گرفته با مقامهای ارشد پاکستانی بود و دیدگاه های دوطرف ، بویژه در زمینه مسائل منطقه ای ، بسیار نزدیک است . دکتر لاریجانی با اشاره به علاقه مندی ایران و پاکستان برای گسترش همکاری ها در همه زمینه ها، افزود: دو طرف ضمن تاکید بر آثار سوئ منطقه ای ، مناقشات موجود میان هند و پاکستان ، بحران افغانستان و اوضاع ناآرام افغانستان خواستار استفاده از تمام ظرفیت ها، بویژه نفوذ یکدیگر، برای رفع مسائل منطقه ای شدند. رئیس سازمان صداوسیما با مهم خواندن نقش اطلاع رسانی بموقع و صحیح در تصمیم گیری ها تصریح کرد: امریکا در جنگ خلیج فارس با انحصار رسانه ای ، مانع ورود دیگر رسانه ها در عرصه خبررسانی و اطلاع رسانی شد. اگرچه سیاست انحصار رسانه ای امریکا با وجود دیگر رسانه ها از جمله صداوسیما توفیق چندانی نداشت ، ولی در بحران پیش روی عراق ، این نگرانی کامل وجود دارد. لاریجانی با تاکید بر امضای یک سند همکاری در زمینه فعالیت های رسانه ای میان دو کشور یادآور شد: با امضای این سند، دو طرف همکاری های خود را در زمینه تجهیزات فنی رادیو و تلویزیونی ، تبادل خبر، فیلم و سریال ، آموزش نیروی انسانی ، برنامه کودک و نوجوان ، برگزاری جشنواره های دوره ای رادیو و تلویزیونی و برپایی هفته فرهنگی گسترش خواهند داد. او در خاتمه افزود: همچنین دوطرف توافق کردند، ساخت مشترک سریال اقبال لاهوری را با هدف اعتلای فرهنگی دو کشور و استفاده بهینه از توان بالقوه موجود آغاز کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر