مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

هیئت مذهبی برای دریافت نذورات به سامانه بیرق مراجعه کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به نحوه توزیع نذورات ویژه ماه محرم گفت: مسئولان هیئت های مذهبی برای دریافت نذورات به سامانه بیرق مراجعه و بر اساس سهمیه اعلام‌شده، درخواست خود را ثبت کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به نحوه توزیع نذورات ویژه ماه محرم گفت: مسئولان هیئت های مذهبی برای دریافت نذورات به سامانه بیرق مراجعه و بر اساس سهمیه اعلام‌شده، درخواست خود را ثبت کنند.
کد خبر: ۱۴۶۴۳۹۷

هرمزگان-جام جم انلاین-مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به نحوه توزیع نذورات ویژه ماه محرم گفت: مسئولان هیئت های مذهبی برای دریافت نذورات به سامانه بیرق مراجعه و بر اساس سهمیه اعلام‌شده، درخواست خود را ثبت کنند.

 حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی، در دیدار با عباس مؤیدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان عنوان کرد: ماه محرم،  دو وجهه و ویژگی اساسی دارد، محرم الحرام، به عنوان میدانی است که توسط مردم مدیریت می‌شود و این بیانگر ماندگاری محرم است.

حقانی افزود: گاهی مواقع می‌بینیم که کاری ماندگار می‌ماند، چون مردم آن کار را با جان و دل انجام می‌دهند و برای پرداختن به آن کار، دغدغه دارند، همین حضور و دغدغه‌مندی مردم و با جان و دل، پای کار بدون، سبب ماندگاری کارهای مردمی می‌شود و این، یکی از اساس ماه محرم است.

وی، با اشاره به اینکه، عاشورا، درس‌ها و عبرت‌های فراوانی برای همگان دارد، گفت: امیدآفرینی یکی از درس‌هایی است که از مکتب عاشورا باید بیاموزیم، در صورتی که انسان‌ها در مسیر پیش‌رو به تکلیف و وظیفه‌شان عمل کنند هرگز نا امید نخواهد شد.

حجت‌الاسلام حقانی با بیان اینکه  اساس کار ر ا مردم به پیش می‌برند، تصریح کرد: یکی از کارهای سازمان تبلیغات اسلامی، تسهیلگری در اتفاقات مردمی است که دولت و حاکمیت نیز در این خصوص، نقش ایفا می‌کنند، یکی از نهادهایی که همیشه در حوزه تسهیلگری و حمایت، با سازمان تبلیغات اسلامی، همکاری دارد، سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان است که جای بسی قدردانی دارد.

وی با اشاره به نحوه توزیع نذورات ویژه ماه محرم تشریح کرد: مسئولان هیأت‌های مذهبی استان هرمزگان برای دریافت نذورات از قبیل؛ «گوشت، مرغ، برنج، شکر و روغن» می‌توانند به سامانه بیرق مراجعه و در این سامانه بر اساس سهمیه اعلام‌شده، درخواست خود را ثبت کنند، پس از ثبت درخواست نذورات توسط سامانه و ارسال به هیأت مذهبی و سپس تایید درخواست، با مراجعه به مرکز توزیع اقلام نذری، نذورات را دریافت کنند.

گفتنی است، در نشست مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، توافقاتی درخصوص نظم‌دهی به فعالیت‌های هیأت‌های مذهبی استان هرمزگان صورت گرفت تا در حوزه تسهیلگری، از این تشکل‌های دینی حمایت شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها