ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان گفت:

افزایش صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی سیستان وبلوچستان

۴۶۳ هزار تن کالا به ارزش ۶۳ میلیون و ۸۹۴ هزار دلار از طریق گمرکات استان و بازارچه مرزی به خارج از کشور صادر شده است.
کد خبر: ۱۴۶۴۱۹۶

به گزارش جام جم آنلاین،محمدعلی خاشی گفت: این میزان کالا از طریق گمرکات زاهدان، میرجاوه، میلک، چابهار و منطقه، بازارچه مرزی میلک، پیشین، گمشاد، کوهک و جالق سراوان و بازارچه ریمدان به خارج از کشور صادر شده است.

ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان  افزود: این میزان کالا‌های صادراتی از نظر ارزش چهار درصد و از حیث وزن هفت درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی  عمده اقلام صادرات قطعی گمرکات سیستان و بلوچستان در این مدت را کلینکر، سیمان، زغال سنگ، میوه، نخود خام، گوجه فرنگی، خرما و سایر محصولات کشاورزی نام برد که عمده این اقلام به کشور‌های پاکستان، چین، کویت، عراق، آذربایجان، تاجیکستان افغانستان و هند، صادر شده است.
ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان در خصوص آمار کالا‌های صادراتی اظهار شده در سایر گمرکات کشور و خروجی از گمرکات و بازارچه‌های مرزی این استان گفت: در خردادماه شش میلیون و ۷۱۴ هزار و سه تن کالا‌های صادراتی به ارزش ۳۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار نیز از طریق گمرکات استان خارج شده که از نظر ارزش دو درصد و از نظر وزن یک درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی به عملکرد حوزه واردات قطعی اشاره کرد و افزود: در سه ماه نخست امسال ۴۰۷ هزار تن کالا به ارزش ۵۳۰ میلیون و ۵۷۰ هزار دلار از طریق گمرکات سیستان و بلوچستان وارد کشور شده که به لحاظ ارزش ۱۱ درصد افزایش و از نظر وزن ۳۰ درصد کاهش داشته است.
خاشی افزود: عمده اقلام وارداتی به سیستان و بلوچستان شامل برنج، گندم، ذرت دامی، کنجد، دام زنده، گوشت، انبه، چای، لوازم یدکی، پارچه، لاستیک اتومبیل سبک و سنگین، موز و برخی اقلام مجاز دیگر بوده که این اقلام بیشتر از کشور‌های پاکستان، هند، روسیه، امارات متحده عربی، چین، برزیل و افغانستان وارد شده است.
وی با اشاره به انجام تشریفات گمرکی در حوزه مسافری از طریق گمرکات سیستان و بلوچستان گفت: در سه ماه نخست امسال ۱۰۳ هزار و ۸۷۹ مسافر ورودی ۷۹ هزار و ۹۴۶ مسافر خروجی از گمرکات استان خدمات تشریفات مسافری دریافت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل مسافرین ورودی ۱۲ درصد افزایش و مسافرین خروجی ۵۹ درصد افزایش داشته است.
ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان ادامه داد: ترانزیت خارجی در سه ماه نخست امسال، ۱۱ هزار و ۷۷۷ کامیون و تعداد ۱۷۱ واگن به وزن ۲۳۵ هزار و ۶۰۰ تن شامل برنج، نارنگی، پوست، گوگرد، کنجد، پارچه، سنگ، خشکبار، ادویه چای و سیگار از طریق گمرکات میلک، میرجاوه و گمرک منطقه آزاد به کشور‌های پاکستان، افغانستان، آذربایجان، هند، امارات و عراق ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش داشته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها