معافیت چاه های کشاورزی از طرح مدیریت بار با نصب پنل های خورشیدی

یزد- مدیر جهادکشاورزی شهرستان اشکذر خواهان سرمایه گذاری کشاورزان برای نصب پنل های خورشیدی جهت چاه های کشاورزی شهرستان شد.
کد خبر: ۱۴۶۳۹۵۳

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، نعمت ا... جعفری ، ضمن درخواست از کشاورزان جهت احداث پنل های خورشیدی اظهار داشت: کشاورزان می توانند با اجرای سیستم پنل خورشیدی علاوه بر کمک به تولید برق کشور از خاموشی تابستانه برق معاف شوند و در کنار آن درآمد پایداری با فروش برق تولیدی داشته باشند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان افزود: با توجه به اینکه مدیریت مناسب بار، در اوج مصرف، در زمان گرما با اولویت بندی در سطح کشور اجرا می شود و سه ماهه تابستان زمانی است که محصولات کشاورزی به ویژه پسته به آب نیاز دارد و خاموشی موتور پمپ ها موجب از بین رفتن محصول می شود، لذا نصب سیستم های پنل خورشیدی برای کشاورزان بسیار کمک کننده است.

جعفری بیان کرد: با مصوبه دولت، کشاورزانی که 80 درصد دیماند برق مصرفی خود را از طریق احداث پنل های خورشیدی تأمین کنند از جدول برنامه محدودیت های توزیع برق خارج می شوند.

لازم به ذکر است هزینه احداث به ازای هر یک کیلووات برق، 25 تا 27 میلیون تومان است و برای تولید هر 5 کیلو وات، 50 مترمربع زمین موردنیاز می باشد که در صورت وجود زمین دولتی در اطراف چاه، امکان واگذاری زمین وجود دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها