مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:

احداث پنج هزار واحد مسکونی خودمالکی در استان اردبیل

پنج هزار واحد مسکن به روش خودمالکی در بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهر‌های استان در حال احداث بوده و متقاضیان برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده اند.
کد خبر: ۱۴۶۳۳۷۸

احداث پنج هزار واحد مسکونی خودمالکی در استان اردبیل

به گزارش جام جم آنلاین،محبوب حیدری با تشریح آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن در استان اردبیل اظهار کرد: در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن پنج هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در شهر اردبیل و ۲ هزار و ۵۲۰ واحد مسکونی در مشگین‌شهر به شکل نوین و صنعتی‌سازی در حال اجراست.
وی افزود: قرار بود ۳۵ درصد تسهیلات بیشتر برای ساخت و ساز واحد‌های صنعتی ساز در نظر گرفته شود، اما با وجود مزیت‌های غیر قابل انکار واحد‌های صنعتی ساز به لحاظ کیفیت و زمان اجرا بانک‌های عامل در تخصیص تسهیلات رغبت و انگیزه‌ای نشان نمی‌دهند.
حیدری در ادامه به فعالیت بنیاد مسکن در حوزه اجرای طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و افزود: ۱۱ هزار و ۷۹۲ متقاضی مسکن روستایی به بانک‌های عامل معرفی شدند که از این تعداد ۱۰ هزار متقاضی به مرحله عقد قرارداد رسیده و مراحل پایان کار را دریافت کردند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: واگذاری قطعات زمین برای روستاییان با هدف ساخت به شکل گروهی در حال انجام است و امیدواریم شاهد شرایط بهتری در ساخت مسکن روستایی و بهسازی واحد‌ها با همکاری بانک‌های عامل باشیم.
حیدری درباره صدور پروانه ساختمانی در شهرک سلیمانی افزود: منتظر مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری هستیم تا برای واحد‌های مسکونی احداثی در شهرک شهید سلیمانی اردبیل پروانه ساختمانی دریافت کرده و امکان برخورداری آنها را از تسهیلات بانکی را فراهم کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها