مدیرعامل پتروشیمی ایلام خبر داد:

امضای قرارداد فروش اتیلن مابین شرکت پتروشیمی ایلام و پتروشیمی گچساران

مدیرعامل پتروشمی ایلام از مراسم امضای قرارداد فروش اتیلن و +C۳ مابین شرکت پتروشیمی ایلام و پتروشیمی گچساران در پترول خبر داد.
کد خبر: ۱۴۶۳۱۱۷

به گزارش خبرگزاری جام جم آنلاین ؛ داود جعفری فر  اظهار کرد: یکی از چالش‌های اصلی در پتروشیمی ایلام کمبود خوراک بوده و هست.

وی افزود:این قرارداد در راستای هم افزایی شرکت‌های زیر مجموعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس امضا می‌شود که انشاالله با اجرایی شدن آن (که البته یک ماهی هست که اجرایی شده) بخش قابل توجهی از کمبود خوراک واحد پلی اتیلن سنگین در مجموعه پتروشیمی ایلام از طریق خط اتیلن غرب تامین می‌شود.


مدیرعامل پتروشیمی ایلام اضافه کرد:ما رکورد تولید ۴۵ تن در ساعت را در ماه گذشته به واسطه تامین اتیلن، که توسط شرکت پتروشیمی گچساران تامین شد را ثبت کردیم.

جعفری فر با اشاره به اهمیت امضای این قرارداد خاطرنشان کرد: فروش +C۳ به عنوان یک محصول جانبی در الفین‌های گازی به ویژه شرکت پتروشیمی گچساران اگر برای آن مصرف کننده‌ای پیش بینی نشود می‌تواند مشکلات زیست محیطی و هدر رفت منابع را به همراه داشته باشد. با توافقی که با جناب مصدقی فر صورت پذیرفت ما این اصلاحات فنی را ظرف یک ماه گذشته در واحد الفین پتروشیمی ایلام انجام دادیم و عملا یک هفته است که این اصلاحات فنی اجرایی شده و تزرق +C۳ به واحد الفین انجام میگیرد.

وی تصریح کرد: این اصلاحات فنی به دلیل اینکه یک پروژه هیدروکربنی است هم داری مزایایی ارزش افزوده برای کشور است و از سمت دیگر باعث افزایش تولید پروپیلن برای پتروشیمی ایلام خواهد شد و پس از راه اندازی شرکت ارغوان گستر ایلام که واحد PP است بخشی از کمبود خوراک آن واحد تامین خواهد شد.

جعفری فر ادامه داد: بخشی از تامین خوراک واحد الفین به خاطر ترکیبات C۴ که داخل این برش هست، هم به گونه‌ای انجام خواهد شد.


وی  گفت: با محاسباتی که انجام شد انشاالله اگر تولید با ظرفیت کامل یعنی ۸۰ هزار تن را مبنا قرار دهیم در حدود ۱۷ میلیون دلار به ارزش افزوده در پتروشیمی ایلام افزوده خواهد شد.


جعفری فر در پایان سخنان خود از همکاری بسیار خوب مدیرعامل پتروشیمی گچساران  تقدیر و تشکر کرد.


لازم بذکر است در مراسم امضای این قراردادعلی علیرضا نژاد قائم مقام پترول، جعفری فر مدیرعامل پتروشیمی ایلام، مصدقی فرد مدیرعامل پتروشیمی گچساران، قنبریان معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار پترول، توکلی مدیر مالی پترول وبرخی از اعضای هیات مدیره دو شرکت پتروشیمی گچساران و ایلام حضور داشتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها