استاندار لرستان:

تکمیل سدهای نیمه تمام لرستان یک ضرورت است

خرم آباد-جام جم آنلاین- استاندار لرستان گفت: تکمیل سدهای نیمه تمام با هدف تامین و مدیریت و مصرف بهینه آب در لرستان ضروری است.
خرم آباد-جام جم آنلاین- استاندار لرستان گفت: تکمیل سدهای نیمه تمام با هدف تامین و مدیریت و مصرف بهینه آب در لرستان ضروری است.
کد خبر: ۱۴۶۲۷۹۹

به گزارش جام جم آنلاین لرستان ابوطالب شفقت در بازدید سرزده از شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: این بازدیدها با هدف آمادگی همیشگی دستگاههای اجرایی می‌باشد و دایم باید در حال خدمت رسانی باشند.
وی با اشاره به این که آب محور اساسی است، اظهار کرد: سه حوزه اصلی کشاورزی، صنعت و گردشگری تولید کار می‌کنند و باعث می‌شوند چرخه زندگی در جریان باشد و حوزه آب پشتیبان آن است.
استاندار افزود: آب لرستان حدود ۱۲ درصد صرف شرب حدود چهار درصد صرف صنعت و مابقی صرف کشاورزی می‌شود، تولید و مصرف آب هماهنگ نیست و تاکنون نتوانسته‌ایم این میزان را به صورت یکسان و منطقی برسانیم.
شفقت با بیان اینکه مصرف آب در کشور بسیار بالا است، گفت: آموزش‌های لازم با هدف مصرف بهینه آب ضروری است، همچنین در حوزه مصارف کشاورزی باید الگوی کشت اصلاح شود.
وی ادامه داد: تامین و مدیریت آب استان ضروری است همچنین در مسایل پیگیری سد معشوره کوتاهی کرده‌ایم و هر چه سریعتر باید عملیات اجرایی آن آغاز شود.
استاندار افزود: سدهای در حال احداث شرکت آب منطقه‌ای باید تعیین تکلیف و عملیات اجرایی آن آغاز شود همچنین تکمیل سدهای نیمه تمام ضروری است.
شفقت تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان باید برنامه توسعه و تامین آب شرب، برنامه مدیریت بر سدسازی را ارایه دهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها