افزایش۵۶۰ کیسه آرد سهمیه ویژه برای مصرف تابستان شهرستان رزن

فرماندار شهرستان رزن گفت: به منظور آغاز خرید تضمینی گندم بازدیدهای لازم از انبارها و سیلوهای این شهرستان انجام شده و ضد عفونی انبارها  و پاکسازی محوطه نیز توسط این مراکز انجام گرفته ضمن اینکه دوربین مداربسته نصب شده در این مراکز تحت کنترل اداره غله است.
کد خبر: ۱۴۶۲۴۹۲

به گزارش جام جم آنلاین همدان، مهندس علی اصغر غفاری آثار فرماندار رزن در جلسه خرید تضمینی گندم شهرستان رزن، اظهار داشت: شش مرکز خرید تضمینی گندم در جامیشلو، قایش، چایان، خنجرآباد، بابانظر و خورونده در شهرستان رزن پیش بینی شده است.

فرماندار شهرستان رزن افزود: به منظور آغاز خرید تضمینی گندم بازدیدهای لازم از انبارها و سیلوهای این شهرستان انجام شده و ضد عفونی انبارها  و پاکسازی محوطه نیز توسط این مراکز انجام گرفته ضمن اینکه دوربین مداربسته نصب شده در این مراکز تحت کنترل اداره غله است.

وی با بیان اینکه امسال بر اساس پیش‌بینی بیش از ۱۰۰ هزار تن خرید تضمینی گندم در شهرستان رزن انجام خواهد شد، ادامه داد: از این میزان گندم بیش از ۸۵ هزار تن آن توسط کشاورزان  تحویل تعاون روستایی داده خواهد شد.

غفاری آثار بیان کرد: برای جلوگیری از هرگونه آسیب به گندم‌های خریداری شده به دلیل هر گونه بارش‌های احتمالی چادرهای قدیمی مناسب‌سازی شده ضمن اینکه در سال جاری ۱۵ هزار متر مربع چادر ضد آب نیز با اعتباری افزون بر ۲.۵ میلیارد تومان برای فضاهای غیر مسقف انبارها و سیلوهای شهرستان خریداری شده است.

فرماندار شهرستان رزن با بیان اینکه خریداری جو نیز از چند روز پیش در شهرستان آغاز شده است، عنوان کرد: سه انبار با ظرفیت مناسب در سطح شهرستان خریداری جو تولید شده این شهرستان را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۷۵ هزار تن گندم از کشاورزان این شهرستان توسط شش مرکز خرید تضمینی خریداری شد، افزود: سال گذشته ۳۰ درصد کل گندم  تولید شده استان همدان به شهرستان رزن اختصاص داشت ضمن اینکه ۴۵ درصد خرید کل گندم استان توسط شبکه تعاون روستایی این شهرستان انجام شده و در این رابطه  شهرستان رزن نسبت به سایر شهرستانها در بحث خرید تضمینی گندم توسط تعاون روستایی  رتبه اول را  در سال گذشته داراست.

سید حسین خوانساری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی نیز در این جلسه با تاکید بر خرید گندم با کیفیت از گندمکاران توسط مراکز خرید گندم تضمینی سطح استان، خاطرنشان کرد: از مراکز خرید گندم تضمینی سطح استان درخواست شده برای انبار گندم خریداری شده، مکان مسقف انبارها و سیلوها در اولویت باشد  ضمن اینکه پس از تحویل گندم به مراکز مورد نظر برای جلوگیری از انباشته شدن گندم قرار است بلافاصله بحث حمل و نقل گندم انجام شود.

وی یادآور شد: در سال گذشته گندمکاران و دهقانان شهرستان رزن بیش از ۷۵ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید این شهرستان دادند که امسال پیش‌بینی بر این است که بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید این شهرستان داده شود.

newsQrCode
برچسب ها: همدان رزن گندم
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها