در وزارت امور خارجه انجام گرفت:

ببینیدا دبیرکل «دی‌۸» با سرپرست وزارت خارجه دیدار کرد

دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی هشت کشور در حال توسعه «دی-۸» با سرپرست وزارت خارجه، علی باقری دیدار و گفتگو کرد.
کد خبر: ۱۴۶۲۱۱۷
تعداد بازدید : 10

به گزارش جام‌جم آنلاین، ایسیاکا عبدالغدیر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی هشت کشور در حال توسعه «دی-۸» که برای شرکت در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشور‌های عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) به تهران سفر کرده است، در حاشیه این نشست با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست وزارت خارجه در این دیدار بر لزوم نقش آفرینی فعال و مبتکرانه سازمان دی ۸ در عرصه‌های مختلف اقتصادی و تجاری در راستای تحقق منافع کشور‌های عضو تاکید کرد.

باقری تقویت ارتباط و تعامل سازنده و هم افزا بین این سازمان و دیگر سازوکار‌ها و سازمان‌های مستقل با رویکرد چندجانبه گرایی از جمله بریکس، شانگ‌های و اکو را ضروری دانست و افزود انتظار تحرک و پویایی بیشتری از دبیرکل و دبیرخانه سازمان دی ۸ برای هم فکری و هم افزایی با کشور‌های عضو برای تحقق اهداف و برنامه‌های این سازمان وجود دارد.

وی برگزاری نشست اخیر وزرای امور خارجه سازمان دی ۸ در استانبول با حضور فعال جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر تحولات فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی پناه غزه را نشانگر عزم و اراده جدی کشور‌های عضو این سازمان و ظرفیت گسترده آن برای نقش آفرینی در موضوعات مهم مبتلابه جهان و دنیای اسلام برشمرد. 

ایسیاکا عبدالغدیر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی هشت کشور در حال توسعه «دی-۸» نیز در این دیدار با تمجید از تلاش و نقش فعال ایران در سازمان دی ۸ و همچنین مجمع گفتگوی همکاری آسیا، ابراز امیدواری کرد نشست تهران به نتایج مثمرثمری در راستای تحقق منافع کشور‌های عضو دست یابد.

وی ضمن تشریح برنامه‌های در دستورکار و پیگیری سازمان دی‌۸ به‌خصوص در عرصه‌های اقتصادی و مالی، از آمادگی کشورمان برای همکاری و تعامل نزدیک با دبیرخانه این سازمان استقبال کرد.

دیدار نماینده سلطنت عمان با باقری

عبدالعزیز الهنایی نماینده ویژه سلطنت عمان که برای شرکت در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشور‌های عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) به تهران سفر کرده است، در حاشیه این نشست با علی باقری سرپرست وزارت خارجه دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی بر عزم و اراده جدی دولت جمهوری اسلامی در تداوم مسیر و رویکرد رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید در پیگیری سیاست همسایگی و توسعه و تعمیق همه جانبه روابط با کشور‌های همسایه به ویژه سلطنت عمان تاکید کرد.

نماینده ویژه دولت عمان نیز در این دیدار با تشکر از حسن میزبانی جمهوری اسلامی ایران در برگزاری نشست تهران برای گفتگوی آسیایی، مراتب تسلیت و همدردی خود و دولت و مردم کشورش را به مناسبت ضایعه تاسف بار فقدان رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ابراز داشت و از خاطرات دیدار‌های خود با ایشان به نیکی یاد کرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری، اظهار اطمینان کرد دولت و مردم این با پشت سر گذاشتن شرایط حساس کنونی به مسیر توسعه و شکوفایی خود و تقدیت روابط با کشور‌های همسایه و دوست استمرار خواهد بخشید.

طرفین در این دیدار در مورد برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها