توسعه کلرزن های کوزه ای؛

نصب ۲۲ دستگاه کلر زن هیدرو مکانیکی در روستاهای کوهستانی البرز

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از نصب ۲۲ دستگاه کلر زن هیدرو مکانیکی در روستا‌های کوهستانی البرز با هدف بهبود شرایط آبرسانی خبر داد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از نصب ۲۲ دستگاه کلر زن هیدرو مکانیکی در روستا‌های کوهستانی البرز با هدف بهبود شرایط آبرسانی خبر داد.
کد خبر: ۱۴۵۹۷۳۳

به گزارش جام جم آنلاین البرز،حمیدرضا نامداری ضمن تایید این خبر گفت: به کارگیری کلر زن هیدرومکانیکی (کوزه ای) در ۳۹ نقطه از تاسیسات روستا‌های شهر‌های آسارا و کوهسار در دستور کار قرار گرفته که تا کنون با نصب ۲۴ دستگاه، آثار مثبت جهاد آبرسانی روستایی بیش از پیش نمود پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت آبفا البرز افزود: هم اکنون در روستا‌های آسارا و کوهسار بالغ بر ۶۰ درصد کلر زنی منابع آبی به روش کوزه‌ای صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پراکندگی و گستردگی روستا‌های کوهستانی در شهرستان‌های کرج و ساوجبلاغ تصریح کرد: وضعیت توپوگرافی روستا‌های آسارا و کوهسار به گونه‌ای است که خدمت رسانی به روستا‌ها به راحتی انجام نمی‌شود چرا که دسترسی به روستا‌ها امری بسیار دشوار است.

نامداری با بیان اینکه تاسیسات و منابع آبی در این روستا‌ها در اماکنی مستقر است که فاقد انرژی برق می‌باشد، خاطرنشان ساخت: طی بررسی‌های صورت پذیرفته بهترین روش برای گندزدایی منابع آبی این روستا‌ها کلر زنی به روش هیدرولیکی است، زیرا منابع آبی در این منطقه تا حدودی غنی می‌باشد.

مدیر عامل آبفا استان البرز، ضد ضربه بودن و مقاومت کلر زن‌های کوزه‌ای در برابر شکستگی، ضد سایش بودن، سهولت در باز و بسته شدن و نصب، توزیع و تزریق یکنواخت کلر، انحلال و مصرف کامل پرکلرین و کاهش تلفات آن، پاسخگویی به نوسانات مصرف (کاهش یا افزایش مصرف)، قابلیت تنظیم و کنترل مقدار تراوش و تزریق کلر بوسیله دو شیر کنترل، در بَر داشتن سیلیس مخصوص بمقدار لازم جهت مخلوط با پودر پرکلرین، دوجداره بودن و قابلیت تعدیل نوسانات غلظت در واحد زمان، کلر زنی در حالت هیدرواستاتیک براساس اسمز و در حالت هیدرو دینامیک بر اساس سرعت و فشار عمل را از مزایای این دستگاه یاد کرد.

وی خاطرنشان ساخت: تا پایان خرداد ماه سال جاری، تمام روستا‌های واجد شرایط مجهز به کلر زن‌های هیدرومکانیکی خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها