عملیات گسترده تعمیرات خط هفتم سراسری به طول 100 کیلومتر

مدیر منطقه شش انتقال گاز ایران، از پایان موفقیت آمیز تعمیرات خط لوله فشار قوی انتقال گاز 56 اینچ خط هفتم سراسری با همکاری مناطق عملیاتی ده، شش، سه و دو که با محوریت ستاد شرکت انتقال گاز انجام شد خبر داد.
مدیر منطقه شش انتقال گاز ایران، از پایان موفقیت آمیز تعمیرات خط لوله فشار قوی انتقال گاز 56 اینچ خط هفتم سراسری با همکاری مناطق عملیاتی ده، شش، سه و دو که با محوریت ستاد شرکت انتقال گاز انجام شد خبر داد.
کد خبر: ۱۴۵۸۸۷۱

هرمزگان-جام جم انلاین-مدیر منطقه شش انتقال گاز ایران، از پایان موفقیت آمیز تعمیرات خط لوله فشار قوی انتقال گاز 56 اینچ خط هفتم سراسری با همکاری مناطق عملیاتی ده، شش، سه و دو که با محوریت ستاد شرکت انتقال گاز انجام شد خبر داد.

رضا رفیعی مدیر منطقه با اعلام این خبر گفت: در راستای قابلیت اطمینان خط لوله فشار قوی انتقال گاز  56 اینچ خط هفتم سراسری و تاب آوری و پایداری شبکه انتقال گاز با برنامه ریزی قبلی، تعمیرات حدود 100 کیلومتر از این خط لوله در دستور کار منطقه قرار گرفت.

رفیعی ادامه داد: این عملیات گسترده با همکاری سه منطقه عملیاتی دو، سه و ده در پنج جبهه کاری و با حضور بالغ بر 200 نفر نیروی متخصص داخلی و با استفاده از تجهیزات و متریال تولید داخل انجام گردید.

وی گستردگی و پیچیدگی این عملیات را در نوع خود کم نظیرعنوان کرد و افزود: در این تعمیرات 1 عدد شیر توپی 56 اینچ، 4 عدد شیر بای پاس، 3 عدد شیر درین، 1 عدد شیر کیکر، 1عدد شیر کنترل فشار، تعمیر یک سرجوش و نصب اسلیو و حذف پیک سیگنال ها و لاین های RTUهای دارای نشتی از مواردی بود که در این عملیات انجام شد.

مدیر منطقه ضمن اشاره به هوای بسیار گرم و طاقت فرسا و شرایط محیط ، به محدودیت و سایر چالش های این عملیات پرداخت و عنوان کرد: در این عملیات کارکنان تلاشگر و خدوم انتقال گاز با عمل به شعار پای کار ایران و ایرانی ایستاده ایم با سرعت عمل بالا و بدون وقفه در سه شبانه روز متوالی توانستند برگ زرین دیگری را در تالار افتخارات شرکت انتقال گاز ایران ثبت نمایند.

در پایان رضا رفیعی از تمامی همکاران ستادی و عملیاتی منطقه شش و همچنین از مدیران و همکاران محترم مناطق عملیاتی دو، سه و ده و همیاری، همدلی و همراهی ایشان تقدیر و تشکر کرد.

شایان ذکر خط هفتم سراسری انتقال گاز ایران به طول 904 کیلومتر با لوله 56 اینچ وظیفه انتقال گاز از پالایشگاه های عسلویه به استان های جنوب و جنوب شرق کشور را بر عهده دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها