اتاق بازرگانی در تأمین آب برای اصفهان مشارکت دارد

چهاردهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با حضور اعضا و با دستور جلسه «بررسی نحوه مشارکت اتاق در پروژه تأمین آب صفه» برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۵۸۴۳۸

جام جم آنلاین اصفهان؛ در این نشست، امیر کشانی، رئیس اتاق بازرگانی اظهار کرد: خوشبختانه با همدلی و همراهی تمامی فعالان بخش خصوصی، موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها لغو و شنبه‌ها به عنوان دومین روز تعطیل به تصویب نمایندگان رسید. اقدامات پژوهشی گسترده‌ای در این زمینه شکل گرفت و بخش‌های مختلفی کمک کردند تا این مطالبه‌گری به نتیجه رسید، از همه اعضای هیات نمایندگان که در به نتیجه رسیدن این موضوع تلاش داشتند تشکر می‌کنم و امیدواریم این مصوبه در شورای نگهبان نیز تایید و اجرایی شود.
 وی ادامه داد: در خصوص نحوه مشارکت اتاق در پروژه تأمین آب صفه در جلسات قبلی نیز مباحثی مطرح شد، مذاکراتی با برخی شرکت‌ها به منظور فروش سهام اتاق انجام شد که هر کدام به دلایلی به نتیجه نرسید، لذا در این جلسه دراین‌خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.
 
 در ادامه علی صفرنوراله، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی نیز عنوان کرد: اتاق تلاش می‌کند با مشارکت خود کمک کند تا اجرای این طرح متوقف نشود، تأمین آب یکی از مهم‌ترین پروژه‌های اصفهان است و به‌طورقطع باید به اجرای این پروژه کمک کرد. اتاق نیز باید یا از طرق فروش اموال و یا فروش سهام در این پروژه مشارکت کند.
 
 مسعود گلشیرازی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: خوشبختانه این پروژه تا امروز به خوبی پیشرفت داشته و امیدواریم در آینده نیز به همین شکل ادامه یابد، صنایع باید آب مورد نیاز خود را از پساب تأمین کنند و قیمت پساب نیز افزایش داشته است، معتقد هستم اتاق باید از طریق افزایش سرمایه در این پروژه مشارکت داشته باشد، از همه عزیزانی که در اجرای این طرح تا امروز نقش داشته‌اند تشکر می‌کنم و امیدوارم زودتر به نتیجه مناسب برسد.
 
 محمدرضا برکتین، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز گفت: اجرای این پروژه یک اقدام خوب و با ارزش است، البته با فشاری که بر صنایع به دلایل مختلفی تحمیل شده باید اذعان داشت که دیگر صنایع نیز توان لازم برای فعالیت ندارند و با مشکلات متعددی روبرو هستند.
 وی اضافه کرد: نکته امیدوارکننده این است که اجرای این پروژه با سرعت در حال انجام است و همین موضوع می‌تواند به امیدواری‌ها برای کمک به تأمین آب استان کمک کند، درهرصورت آمادگی داریم که به هر شکل از اجرای پروژه‌های تأمین آب برای استان حمایت کنیم.
 
 وحید فولادگر، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز عنوان کرد: از تلاش‌های صورت گرفته تشکر می‌کنم و معتقدم اتاق می‌تواند در حد توان در افزایش سرمایه این پروژه مشارکت داشته باشد.
 
 سید وحید دزفولی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز عنوان کرد: امروز حجم آب زیادی در بالادست زاینده‌رود برداشت می‌شود که اگر جلوی این‌گونه برداشت‌ها گرفته شود مشکل آب اصفهان تا میزان زیادی قابل حل شدن است، اجرای چنین پروژه‌هایی مفید است؛ اما مهم‌تر از آن جلوگیری از برداشت غیرمجاز از منابع آبی در دسترس است.
 
 محمدرضا گل احمد، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز عنوان کرد: برای ادامه پروژه تأمین آب می‌توان از روش‌های نوین تأمین مالی بهره برد، همچنین می‌توان از مسیرهای دیگر به اجرای این پروژه بزرگ و ملی کمک کرد.
 
 فرشته امینی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز عنوان کرد: نیاز است همه کمک کنند تا در تأمین مالی این پروژه در آینده مشکلی ایجاد نشود و شاهد رفع بخشی از مشکلات ناشی از کم‌آبی در سطح استان باشیم.
 
 در ادامه مصوب شد با توجه به محدودیت زمان پروژه، به دلیل سرمایه‌گذاری‌های قبلی و رعایت حقوق، اتاق در افزایش سرمایه مصوب با واگذاری اموال مشارکت نماید. تصمیم‌گیری در مورد قیمت و نوع اموال به هیات رئیسه واگذار شد.  هیات رئیسه اختیار دارد از طریق واگذاری اموال و یا فروش سهام نسبت به مشارکت در پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشارکت کند.

/* هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها