قشم دریچه و پنجره ارتباط با ۱۸ کشور عضو شانگهای است

مدیرعامل منطقه آزاد قشم در نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور ایران  که در قشم برگزار شد، گفت: قشم دریچه و پنجره ارتباط با ۱۸ کشور عضو سازمان همکاری شانگهای است.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم در نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور ایران که در قشم برگزار شد، گفت: قشم دریچه و پنجره ارتباط با ۱۸ کشور عضو سازمان همکاری شانگهای است.
کد خبر: ۱۴۵۸۰۲۰

هرمزگان-جام جم انلاین--مدیرعامل منطقه آزاد قشم در نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور ایران  که در قشم برگزار شد، گفت: قشم دریچه و پنجره ارتباط با ۱۸ کشور عضو سازمان همکاری شانگهای است.

عادل پیغامی، با بیان اینکه این رویداد به منظور همتایابی میان کسب و کارهای ایرانی و فعالان اقتصادی حوزه اقتصاد دریا محور با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای از تاریخ ۲۵ الی ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در جزیره برگزار می‌شود، عنوان کرد: این رویداد در چند ضلع و بُعد مفهومی خود را معرفی می کند؛ اول محل استقرار این رویداد که کاملا متناسب با این رویداد انتخاب شده است زیرا جزیره قشم  قطب کسب و کارهای اقتصاد دریا محور است .

وی، اضافه کرد: همه کسب و کارهای اقتصاد دریاپایه از گردشگری دریایی، آبزی‌پروری، صنایع کشتی‌سازی وغیره در جزیره قشم وجود دارد این تجمع و تمرکز در کسب و کارهای مرتبط با دریا فرصتی را فراهم می‌کند تا قشم را کانون کسب‌کارهای اقتصاد دریا محور بدانیم.

رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد قشم، با بیان اینکه سند توسعه دریایی که چند سال متوقف مانده بود به دستور رئیس جمهور اکنون در حال نگارش است، اضافه کرد: آنچه در قالب فرهنگ دریاپایه به آن نیازمندیم در جزیره قشم به وفور دیده می‌شود و این فرهنگ در بطن جامعه محلی زنده است. در جزیره قشم طی افقی بیش از هزار سال ارتباط فرهنگی با کشورهایی چون آفریقا، هند، چین و اسکاندیناوی را شاهد بودیم.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم با تاکید بر اینکه ژن ارتباط فرهنگی، اقتصادی و تجاری با دنیا در قشم موجود است‌، افزود: ما میراث‌دار فناوری لنج‌سازی هستیم و در حال حاضر بیش از ۱۲ واحد تولید کننده لنج سازی فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی گمان می کنند صنعت لنج سازی در حال انقراض است در حالیکه تقاضا در این زمینه بیش از عرضه خود را نشان می‌دهد، افزود: از سرمایه گذاران،تولید کنندگان  و متقاضیان دریافت زمین جهت ساخت لنج حمایت می کنیم زیرا صنعت لنج سازی کشور در اقتصاد دوردست نیاز به بازاریابی ندارد.

پیغامی عنوان کرد: در حال حاضر اتصالات و ارتباطات تجاری بین قشم و کشورهای همسایه بسیار رو به جلو است و در آینده، اقتصاد دریاپایه پیشران جزیره قشم خواهد بود.

وی با بیان اینکه جغرافیای طبیعی قشم برای اقتصاد لجستیک بی‌نظیر است، گفت: واقعیت این همایش ارتباط و تعاملی است که بین شرکت‌ها رقم خواهد خورد. ابتدا خرسندیم که این رویداد برای نخستین بار در قشم برگزار می‌شود و دوم حسب سیاست‌های مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد دریاپایه است.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم با بیان اینکه حضور فعالان اقتصادی بین‌المللی از کشورهای خارجی و سفیران این کشورها را قدر می‌نهیم، گفت: پیمان شانگهای یک لایه B2B (business to business)دارد و پلتفرم TEMP که بین منطقه آزاد قشم و شاخه عملیاتی سازمان پیمان شانگهای انجام شده، اساسا برای ارتباط B2B ساخته شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها