سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران تاکید کرد؛

تسریع در برداشت میوه های رسیده و باقيمانده مركبات

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

افزایش ۳ برابری صادرات با شناسنامه‌دار کردن محصولات باغی مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از افزایش سه برابری صادرات با شناسنامه‌دار کردن محصولات باغی در استان خبر داد و گفت: کشاورزان به‌ویژه باغداران مرکبات و کیوی نسبت به تهیه شناسنامه باغ و شناسه محصولات کشاورزی برای صادرات اقدام کنند.
کد خبر: ۱۴۵۷۶۲۴

به گزارش جام جم آنلاین مازندران،مهندس بابک مومنی در جلسه تشکیل کارگروه ویژه شناسنامه‌دار کردن محصولات باغی و کشاورزی در استان اظهار کرد: طرح شناسنامه‌دار کردن محصولات کشاورزی با هدف نظارت بر تولید، عرضه و صادرات محصولات سالم و شناسنامه‌دار در سطح استان در حال اجرا است.

 

وی بیان کرد: با شناسنامه‌دار شدن محصولات، امکان افزایش دو تا سه برابری صادرات با تولید فعلی وجود دارد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: کشاورزان به‌ویژه باغداران مرکبات و کیوی نسبت به تهیه شناسنامه باغ و در مرحله بعدی شناسه محصولات کشاورزی برای صادرات به کشور‌های حاشیه خلیج فارس و دریای خزر اقدام کنند.

 

مومنی تصریح کرد: با توجه به موقعیت صادرات محصولات کشاورزی مازندران، انتظار است جلسات منظم هفتگی و عملیاتی هرچه سریع‌تر سرعت یابد چراکه این امر در کاهش ضایعات بخش کشاورزی و رونق صادرات تاثیر بسزایی دارد.

 

وی از تشکیل کارگروه ویژه شناسنامه‌دار کردن محصولات باغی و کشاورزی در استان خبر داد و افزود: این کارگروه باید اهمیت سیاست لازم برای کد qr را برای تمامی محصولات و تولیدکنندگان در نظر بگیرد.

 

به گزارش روابط عمومی، در این جلسه طی احکامی جداگانه‌ای از سوی مهندس مومنی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، آقایان هاشمپور، شیخی، خاکزاد، برارزاده، زیارلاریمی، حقیقی، رزاقی، نگهدار، جعفری، باقری، علیزاده، ایمانی و ذبیحی به عنوان اعضای کارگروه ویژه شناسنامه‌دار کردن محصولات باغی در مازندران معرفی و حکم‌شان را از  دریافت کردند.

newsQrCode
برچسب ها: مازندران جهاد باغ
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها