آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر

ضرورت همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اهمیت همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر طبق تعالیم دین وظیفه هر فرد مسلمان است.
کد خبر: ۱۴۵۶۶۱۵

گیلان-جام جم آنلاین-آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی استان شهید مطهری تصریح کرد: شهید مطهری بسیار زمان‌شناس بودند و شناختِ عالم نسبت به مسئله زمان، پیشگیری از بحران‌های احتمالی و آینده را به‌همراه دارد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به جمله‌ای از امیرالمومنین علی(ع) مبنی بر اینکه ” امر به‌ معروف و نهی از منکر از جهاد در راه خدا هم بالاتر است” افزود: امر به معروف و نهی از منکر امروز به دو روش جدید و سنتی انجام می‌شود که هر دو مکمل هم هستند.

امام جمعه رشت، با تاکید بر ضرورت پای کار بودن همه سازمان‌های ذی‌ربط در حوزه عفاف و حجاب و مقابله با ناهنجاری‌ها ابراز داشت: مردم می‌دانند که در بعضی دستگاه‌ها، عده‌ای مفسد جا خوش کرده‌اند که باعث بروز مشکلاتی برای جامعه شده است اما موضوع کشف حجاب نیز باعث نگرانی و آزار مردم شده و جمع‌شدن این بساط مطالبه مردم است.

وی به نقش‌ مهم صدا و سیما در حوزه برنامه‌سازی درباره عفاف و حجاب اشاره و بیان کرد: سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف از جمله ستاد امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات و … تربیت‌ نیرو به‌ویژه در بخش جوانان و بانوان را جدی بگیرند؛ ما معتقدیم تا زمانی‌که مردم پای کار نباشند، کار پیش نمی‌رود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به پای کار بودن فراجا، سپاه و بسیج و ابراز رضایت مردم خاطرنشان کرد: کار سلبی و ایجابی هر دو باید مورد توجه باشد؛ از دستگاه قضا هم انتظار‌ می‌رود که

در صورت ایجاد درگیری بین افراد، قاضی مربوطه سریع اقدام به رسیدگی پرونده کند و روند رسیدگی طولانی نشود.

آیت‌الله فلاحتی در پایان با تاکید بر اهمیت همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر افزود: امر به معروف و نهی از منکر طبق تعالیم دین وظیفه هر فرد مسلمان است و لذا ما باید مردم را باید وارد این میدان کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها