کیش حماس به رژیم صهیونیستی
در یادداشتی اختصاصی برای جام جم آنلاین مطرح شد

کیش حماس به رژیم صهیونیستی

نائب رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در نوار غزه جزئیات طرح آتش‌بس در این باریکه را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۴۵۵۵۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، «خلیل الحیه» نایب رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در نوار غزه در سخنانی به تشریح طرح پیشنهادی آتش‌ بس در این باریکه که مورد موافقت این جنبش قرار گرفته است پرداخت.

الحیه اعلام کرد: این پیشنهاد که از سوی میانجیگران قطری و مصری ارائه شده شامل ۳ مرحله است. این پیشنهاد شامل عقب‌نشینی کامل از نوار غزه، بازگشت آوارگان و مبادله اسرا در ۳ مرحله است.

نایب رئیس جنبش حماس در نوار غزه بیان کرد: این پیشنهاد دربرگیرنده خروج ۳۰ تن از اسرا از زندان‌های رژیم اشغالگر بر اساس قدیمی‌تربودن آن‌ها در برابر هر اسیر اسراییلی است. بر اساس متن توافق پیشنهادی، مراحل آتش‌بس پی در پی و مرتبط هستند.

الحیه ادامه داد: در مرحله دوم این طرح پیشنهادی به صورت مستقیم توقف عملیات نظامی و خصمانه به صورت دائم اعلام می‌شود. میانجیگران به ما گفتند که رئیس جمهور آمریکا به وضوح اجرای توافق را تضمین می‌کند. اکنون توپ در زمین رژیم اشغالگر اسرائیل است.

وی افزود: ما موافقت کامل خود با طرح پیشنهادی آتش‌بس را به میانجیگران اعلام کردیم. در این توافق اهداف خود در آتش‌بس، بازگشت آوارگان، امدادرسانی و توافق جدی مبادله اسرا را محقق کردیم.

الحیه ادامه داد: در روز نخست از مرحله اول توافق، پایبندی روشن به توقف موقت عملیات نظامی صورت خواهد گرفت. هیچ محدودیتی برای بازگشت آوارگان وجود ندارد و این موضوع در طرح پیشنهادی توافق به روشنی ذکر شده است.

وی گفت: در مرحله نخست طرح پیشنهادی آتش‌ بس، اشغالگران به حاشیه مناطق مرزی در داخل نوار غزه عقب‌نشینی خواهند کرد. ما از برخی موارد کوتاه آمدیم تا راه توقف این جنگ دیوانه‌وار را باز کنیم و روند حقیقی مبادله اسرا محقق شود.
الحیه افزود: در مرحله نخست گفت‌وگوهایی غیرمستقیم از طریق میانجیگران مصری و قطری در خصوص موارد راهگشای مبادله اسرا صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: ما موعد مشخصی را برای موافقت اسرائیل با طرح پیشنهادی آتش‌ بس اعلام نکرده‌ایم و منتظر پاسخ اشغالگران به موافقتمان با طرح پیشنهادی آتش‌بس هستیم.

newsQrCode
برچسب ها: آتش بس حماس غزه
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها