jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۴۵۵۲   ۰۷ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۲:۴۷

در کابل یک انفجار قوی کابل را به لرزه درآورد.این انفجار در جوار یک ساختمان متعلق به وزارت دفاع افغانستان و در فاصله

300 متری از ساختمان سفارت امریکا رخ داد. به گزارش رادیو بین المللی فرانسه ، ساختمان متعلق به وزارت دفاع افغانستان بر اثر این انفجار آسیب دید و دو نفر دراین حادثه مجروح شدند. یک منبع نظامی غربی گفت ، این انفجار بیشتر جنبه یک هشدار را داشته است تا این که یک اقدام تروریستی تلقی شود. ساختمان آسیب دیده متعلق به دفتر سرویس های اطلاعاتی وزارت دفاع است . عمر صمد سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت ، این انفجار پیامی از جانب تندروهای افراطی برای اعلام حضور خود است . آنها قصد دارند در کابل تنش ایجاد کرده وثابت نمایند که دراین شهر امنیت وجود ندارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر