مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

واریز 40 هزار میلیارد ریال تسهیم عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه هر ماه مبلغی به عنوان عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت می‌شود، گفت: در سال 1402 مبلغ 40 هزار میلیارد ریال از مالیات‌های دریافتی از محل ارزش افزوده استان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده که نسبت به سال قبل(1401) 77 درصد افزایش داشته است.
کد خبر: ۱۴۵۴۹۶۴
نویسنده بهروز فروغی

جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: عیسی اورج زاده با بیان اینکه مبالغ پرداختی عوارض ارزش افزوده در جهت توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی استان هزینه می‌شود افزود: از این مبلغ، بیست و نه هزار و 391 میلیارد ریال سهم شهرداری‌های استان، ده هزار و 390 میلیارد ریال سهم دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری و مبلغ 551 هزار میلیارد ریال سهم عشایر استان بوده است.

وی، ادامه داد: از رقم بیست و نه هزار و 391 میلیارد ریال سهم شهرداری‌های استان، سهم شهرداری تبریز 16 هزار و 596 میلیارد ریال بوده که بیش از نیمی از پرداختی‌های شهرداری‌های استان را به خود اختصاص داده است.

 اورج زاده، خاطر نشان کرد: از مجموع 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده سال 1402، یک درصد سهم سلامت، چهار درصد مالیات و چهار درصد عوارض است که عوارض ارزش افزوده وصولی در هر ماه برای انجام امور عمرانی شهری و روستایی به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و در روستاهای بدون دهیاری به حساب فرمانداری‌ها واریز می شود.

وی، تصریح کرد: لازم است مصرف کنندگان کالا و خدمات به این نکته توجه داشته باشند نرخ مالیات بر ارزش افزوده ای که در سال گذشته 9 درصد بود با توجه به قانون بودجه 1403 این نرخ یک درصد افزایش پیدا کرده و معادل 10 درصد در حال حاضر بایستی نرخ ارزش افزوده را مطالبه نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، اطلاع‌رسانی طرح‌ها و پروژه های عمرانی افتتاح شده از محل عوارض پرداختی مودیان مالیاتی توسط شهرداری‌ها را یکی از راه‌های آگاهی‌بخشی در راستای هزینه کرد و موارد مصرف مالیات عنوان کرد و افزود: پرداخت مالیات مشارکت اجتماعی و از تکالیف حقوق شهروندی است، بنابراین باید در این خصوص فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی در راستای هزینه کرد مالیات انجام شود.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها