به بیش از ۱۰ هزار مراجعه کننده به مراکز خدمات جامع سلامت فارس، خدمت رسانی شد.
کد خبر: ۱۴۵۰۳۴۸

به گزارش جام جم آنلاین،نماینده هیات رئیسه در ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بیان اینکه بر اساس برنامه اعلام شده در پایگاه اینترنتی نوروز به نشانی اینترنتی https://nowrooz.sums.ac.ir/، مراکز خدمات جامع سلامت در استان فارس فعال هستند، گفت: در شبانه روز گذشته، ۱۰ هزار و ۱۳۶ مراجعه کننده به این مراکز در استان، ویزیت شده اند.
دکتر سید حسن سراج با اشاره به انجام دو هزار بازدید بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مکان‌های عمومی، مراکز بین راهی و سامانه‌های آبرسانی استان فارس در این بازه زمانی افزود: در این بازرسی ها، ۱۵ مرکز متخلف به مراجع قضایی استان معرفی، ۴۵۵ و نیم کیلوگرم_لیتر مواد غذایی و آشامیدنی غیربهداشتی نیز کشف و معدوم سازی شده است.
به گفته دکتر سراج، در شبانه روز گذشته و با پیگیری کارشناسان سلامت استان، چهار مادر باردار نیازمند به مراقبت‌های ویژه نیز به بیمارستان‌ها اعزام و از خدمات درمانی و مراقبتی موردنیاز بهره‌مند شدند.
معاون بین الملل دانشگاه اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه به ۱۱ هزار و ۷۱۴ مراجعه کننده خدمت رسانی کرده اند که از این تعداد، ۶۱۳ مورد مربوط به علایم تنفسی، ۴۰۴ مورد مربوط به علایم گوارشی و ۵۹۸ مورد نیز مربوط به حوادث ترومایی بوده است.
 اضافه کرد: همچنین ۲۹۶ عمل جراحی در شبانه روز گذشته در بیمارستان‌های استان انجام شده است.
دکتر سراج در خصوص فعالیت‌های مجموعه اورژانس استان در بازه زمانی یاد شده نیز به انجام ۸۱۴ ماموریت امدادی اشاره کرد و گفت: از مجموع ماموریت‌های اورژانسی انجام شده، ۱۲۰ مورد مربوط به سوانح ترافیکی و ۶۹۴ مورد نیز مربوط به موارد غیرترافیکی بوده است.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در سوانح ترافیکی شبانه روز گذشته، ۱۴۲ نفر مصدوم شده اند، اضافه کرد: از این تعداد ۱۱۱ مصدوم بستری شده و ۳۱ مصدوم نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.
نماینده هیات رئیسه در ستاد سلامت نوروزی آمار مراجعه به کمپ‌های نوروزی اورژانس در شبانه روز گذشته را ۳۱ مورد و آمار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در شبانه روز گذشته را نیز ۱۰ نفر اعلام کرد که با کمک امدادگران اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی انتقال یافتند.

newsQrCode
برچسب ها: فارس خدمات سلامت
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها