مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

افتتاح اولین مرکز تخصصی فنی پنبه در گلستان

هزارجریبی، مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی از افتتاح اولین مرکز تخصصی فنی پنبه در گلستان خبر داد و گفت: در سال های گذشته با حضور دولت، سطح کشت پنبه رفته رفته کاهش یافت.
هزارجریبی، مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی از افتتاح اولین مرکز تخصصی فنی پنبه در گلستان خبر داد و گفت: در سال های گذشته با حضور دولت، سطح کشت پنبه رفته رفته کاهش یافت.
کد خبر: ۱۴۵۰۲۶۴
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان ابراهیم هزار جریبی اظهار کرد: بهره وری آب با توجه به خشکسالی در سالهای اخیر موضوعی مهم است که با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه کشاورزی می توان به این امر مهم دست یافت.

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی افزود: بهره مندی از بخش فنی و مشاوره ای بخش خصوصی یکی از راه حل های افزایش بهره وری و ارتقا راندمان تولید در بخش کشاورزی است.

وی با بیان اینکه دولت باید بر امور نظارت داشته باشد، یادآورشد: با واگذاری برخی خدمات دولتی به بخش خصوصی می توان شاهد رشد در بخش کشاورزی بود.

هزارجریبی ادامه داد: در گذشته کلیه امور تجارت پنبه بر عهده بخش خصوصی بود و دولت هیچ دخالتی غیر از امور فنی و مشاوره ای نداشت.

وی اضافه کرد: اما در سالهای گذشته با حضور دولت سطح کشت پنبه رفته رفته کاهش یافت به طوری که این سطح از ۱۵۰ هزار هکتار کشت پنبه به ۹ هزار هکتار تقلیل یافت.

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی افزود: اکنون برای احیای کشت پنبه برخی امور به بخش خصوصی واگذار شده و در راستای بهبود کشت این محصول در کشور اولین مرکز تخصصی فنی پنبه تا سه ماه آینده و در فصل بهار در استان گلستان افتتاح خواهد شد.

وی اضافه کرد: این مرکز توسط بخش خصوصی ایجاد شده و با ارائه خدمات فنی و مشاوره ای و تولید بذر به احیا کشت پنبه در استان کمک خواهد کرد.

به گفته هزار جریبی، با توجه به شعار سال ۱۴۰۳ منوط بر جهش تولید با مشارکت مردم، در تلاشیم برای ارتقا بهره وری تولید، تولید بذر خوب و مصرف بهینه آب از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه کشاورزی بهره مند شویم.

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی در پایان اظهار کرد: حضور بخش خصوصی در افزایش تولید به نفع دولت، بخش خصوصی و مردم خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها