مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز، برنامه‌های متنوعی در کتابخانه‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: تعدادی از کتابخانه‌های عمومی شهر همدان براساس نیاز اعضاء در ایام تعطیلات نوروزی به مردم خدمات ارائه می‌دهند.
کد خبر: ۱۴۴۹۷۷۲

به گزارش جام جم آنلاین همدان، عاطفه زارعی با تأکید بر اینکه چند کتابخانه عمومی بر اساس نیاز اعضاء در ایام تعطیلات نوروزی به ارائه خدمات می‌پردازند، ادامه داد: کتابخانه مرکزی همدان در ایام تعطیلات از ساعت هشت صبح تا هشت شب، کتابخانه‌های عمومی حجازی  و آزادی شهر همدان از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر و کتابخانه شهدای گمنام و آیت‌الله شوندی رزن از ساعت ۹ صبح تا سه عصر در خدمت اعضاء خواهند بود.

وی در ادامه اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز، برنامه‌های متنوعی با تأکید ویژه بر موضوعات صفای درون، انس، فهم و عمل به مضامین حیات بخش کتاب آسمانی قرآن کریم در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این برنامه‌ها در دو سطح ملی و استانی برنامه‌ریزی شده است، افزود: در سطح ملی، اجرای دومین دوره طرح سراسری «بهار در بهار»، برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم، انتشار محتوای قرآنی و تکمیل فرآیند طرح کتابت قرآن کریم توسط نوجوانان برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه از دیگر اقدامات برنامه‌ریزی شده به صورت سراسری، برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه گروه های سنی مختلف است، تصریح کرد: در این مسابقات خردسالان (زیر ۷سال) با حفظ سوره های حمد، توحید، کوثر، عصر و نصر، کودکان (۸ تا ۱۲ سال) با حفظ سوره های حمد،‌ توحید، کوثر، عصر و نصر و آیات پایانی سوره مبارکه حشر (آیات ۲۲ تا ۲۴) و نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حفظ سوره‌های حمد، توحید، کوثر، عصر، نصر و فجر به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

وی با بیان اینکه ۴۵ جایزه پنج میلیون ریالی برای برگزیدگان این مسابقه در نظر گرفته شده است، تأکید کرد: علاقمندان می‌توانند تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳، کلیپ حفظ خوانی سوره‌ها را به همراه کد ملی یا کد عضویت در کتابخانه به شناسه ketabkhan_admin ارسال کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها