مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از زیر بار ترافیک رفتن ۲۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر زاهدان - زابل با اعتبار هشت هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال و نیز با هدف تسهیل در تردد ایمن همزمان با تعطیلات نوروزی خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۹۷۵۰

به گزارش جام جم آنلاین،عطاء اله اکبری روز یکشنبه در حاشیه مراسم بازگشایی این محور که با حضور استاندار، معاونین استاندار و برخی مدیران دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان انجام شد گفت : رویکرد این اداره کل در سه سال اخیر در تکمیل و توسعه شبکه بزرگراهی استان تغییر یافته بطوریکه با تلاش مستمر و مجدانه در پیگیری روزانه تامین اعتبار در سطح سازمان برنامه و بودجه کشور اقدامات گسترده ای در این خصوص در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا عملیات اجرایی ساخت بزرگراه از مرکز استان به تمام استانها و شهرهای مجاور آغاز شد که نتایج ارزشمند آن در حال حاضر در زیر عبور بردن بیش از ۲۸۰کیلومتر بزرگراه وراه اصلی قابل مشاهده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بزرگراه زابل- زاهدان از مهمترین طرح های راهسازی استان در این مدت بود که با وجود مشکلات عدیده به همت این اداره کل و پشتیبانی دولت در سه سال اخیر بیش از ۸۰ کیلومتر بزرگراه به همراه پل های نهراب و شیله در این مسیر تکمیل و به منظور رفاه حال شهروندان گرامی زیر بار ترافیک رفت.

وی با اعلام این مطلب که باید ۲۳ کیلومتر باقی‌مانده بزرگراه زابل- زاهدان نیز در سال ۱۴۰۳به اتمام برسد ابراز امیدواری کرد با تلاش صورت گرفته و با همین شتابی که در این سه سال حرکت کردیم سال آینده شاهد جشن تکمیل شبکه بزرگراهی این محور مهم مواصلاتی و بین المللی استان خواهیم بود.

اکبری با بیان اینکه توسعه شبکه بزرگراهی سیستان و بلوچستان کلید توسعه محور شرق است بطوری که با تکمیل طرح های این حوزه می توان در جهت تقویت زیربنای اقتصاد منطقه و یکی از اصلی‌ترین و استراتژیک‌ترین محورهای کریدور شمال - جنوب کشور گام برداشت، تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان بعنوان خدمتگذار مردم مصمم به تحقق خواسته های شهروندان و توسعه استان است.

وی تصریح کرد: شبکه بزرگراهی آماده شده به طول حدود ۷۵ کیلومتر به همراه پل بزرگ شیله به ارزش حدود ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در سفر دولت خدمتگزار به استان افتتاح خواهد شد اما با تصمیم استاندار وبا هدف تسهیل سفر وکاهش تلفات جاده‌ای مقرر شد تا تاریخ افتتاح رسمی این محورها بازگشایی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با اشاره به تلاش گسترده پیمانکاران طرف قرارداد با اداره‌کل راه و شهرسازی استان افزود: پیمانکاران حوزه راه این اداره کل با وجود طلب بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال صحنه تلاش و همت را ترک نکردند و برای بالابردن ایمنی محورها و کاهش تلفات جاده ای ونیز تحقق توسعه استان در کنار تعهد این اداره کل ماندند که جای قدردانی دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها