عضو اندیشکده صهیونیستی سادات ــ بگین اظهارات وقیحانه‌ای علیه ایران مطرح کرد

«خواب پنبه‌دانه» تحلیلگر اسرائیلی و واکنش تند تهران

وقاحت صهیونیست‌ها همزمان با نسل‌کشی بی‌سابقه در غزه در تاریخ بی‌مانند است؛ اخیرا یک تحلیلگر اسرائیلی در مقاله‌ای در نشریه جروزالم‌پست خواستار تحریک اختلاف‌های قومیتی در ایران و تجزیه کشورمان به پنج تا شش کشور شده است؛ موضوعی که با واکنش شدیداللحن تهران همراه شد و سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات گستاخانه این مقام سابق امنیتی رژیم صهیونیستی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران چهار دهه متمادی شنونده سخنان سخیفی بوده که گویندگان آن سال‌هاست خوراک موریانه‌ها شده‌اند، گفت: آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهید برد.
کد خبر: ۱۴۴۹۶۷۸
 
مرد  خای کیدار، تحلیلگر صهیونیست و افسر سابق اطلاعات نظامی ارتش این رژیم در این مقاله خواستار تحریک اختلاف‌های قومیتی و تجزیه ایران به پنج تا شش کشور شده است. در حالی که برنامه‌های آمریکا و اسرائیل در چند دهه گذشته برای تجزیه‌طلبی در ایران همواره با شکست مواجه شده، نگارنده در یادداشت خود تجزیه را بهترین راهکار برای از بین بردن برنامه هسته‌ای ایران دانسته است. کیدار می‌نویسد: پرسش اینجاست که مردم ایران چگونه به بهترین نحو می‌توانند برنامه هسته‌ای این کشور را سرنگون کنند؟ پاسخ در براندازی از طریق اقلیت‌های قومی نهفته است.»تحلیلگر جروزالم‌پست مدعی شده چنانچه اقوام گوناگون در ایران برای سرنگونی حکومت ایران متحد شوند، جمهوری اسلامی ایران ساقط شده و «برنامه هسته‌ای ایران به زباله‌دان تاریخ خواهد پیوست». اونوشته است: «چنانچه جامعه بین‌المللی اهمیتی برای متوقف‌کردن سریع برنامه هسته‌ای ایران قائل است، بایستی تمامی اقدامات لازم را برای تقویت اقلیت‌های قومی ایران که خواستار جدایی از رژیم و ایجاد کشورهای قومی در ایران هستند، انجام دهد.» کیدار مدعی شده در صورت وقوع این اتفاق، تهدید حزب‌ا...، حماس و گروه‌های حامی ایران در عراق، سوریه و یمن به‌سرعت از بین خواهد رفت و احتمال آن‌که اسرائیل و خاورمیانه در صلح و امنیت زندگی کنند، افزایش خواهد یافت. تحلیلگر اسرائیلی مدعی شده بعد از فروپاشی ایران یکپارچه و شکل‌گیری پنج تا شش کشور بر مبنای گرایش‌های قومیتی، دنیا به مکانی امن‌تر و بهتر تبدیل خواهد شد.
   
آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهید برد 
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، دیروز، ۲۶ اسفندماه به اظهارات گستاخانه مقام سابق امنیتی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و در صفحه اجتماعی ایکس نوشت: مردخای کیدار، مقام سابق امنیتی رژیم صهیونیستی و عضو اندیشکده صهیونیستی سادات ــ بگین در اظهاراتی وقیحانه عنوان کرد که جمهوری اسلامی ایران باید تجزیه و به شش کشور تبدیل شود. کنعانی افزود: این صهیونیست مفلوک در فروردین‌ماه سال گذشته نیز ضمن تأیید اقدامات نظامی صهیونیست‌ها در برخی کشورهای همجوار گفته بود: «باید ایران را تکه‌تکه کنیم.» سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: این اظهارات به‌روشنی گویای سودای شوم دشمنان سفاک نسبت به ایران عزیز است. این دیپلمات ارشد ایرانی یادآور شد: هرچند این اولین‌بار نیست که دشمن صهیونیست، این‌گونه وقیحانه منویات درونی خود را عریان می‌سازد‌ و جدای از آن‌که جمهوری اسلامی ایران بالغ بر چهار دهه از این دست سخنان شنیده اما استوارتر از همیشه به حیات پرافتخار خود ادامه می‌دهد. وی تصریح کرد: اما لازم است بار دیگر به صهیونیست‌های رو‌به‌زوال یادآوری کرد. از جمع اقوام مختلفی که پیکره زیبای ایران اسلامی را تشکیل داده‌اند، حدود ۲۵۰ هزار نفر جان خود را در طول تقریبی ۴۵ سال گذشته تقدیم کردند تا این سرزمین، یکپارچه، قوی و مقتدر باقی بماند و وجبی از خاک آن کم نشود. کنعانی افزود: آنها که برای سربلندی ایران عزیز و اقتدار جمهوری اسلامی ایران از جان خود گذشتند، مردان و زنانی بودند که از شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز و از بین اقوام گوناگون در زیر پرچم پرافتخار ایران گردهم آمده بودند. سخنگوی دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران چهار دهه متمادی شنونده سخنان سخیفی بوده که گویندگان آن سال‌هاست خوراک موریانه‌ها شده‌اند. وی گفت: آرزوی تجزیه ایران نیز مانند سایر آرزوهای باطل چهل و چند سال گذشته، با جنایتکارانی که نتوانسته‌اند حتی در مقابل یک جنبش مقاومت مردمی در نوار غزه، قامت راست کنند و برای جبران شکست‌های ترمیم‌ناپذیر خود زبونانه دست به کشتار زنان و کودکان می‌زنند، به گور خواهد رفت.

شتر در خواب بیند پنبه‌دانه!
رهبر انقلاب ۲۱ شهریور همین امسال درباره تحرکات دشمن نکات مهمی را مطرح کرده و گفته بودند: معلومات اطلاعاتی ما نشان می‌دهد دولت آمریکا مجموعه‌ای برای بحران‌سازی در کشورها از جمله ایران ایجاد کرده که مأموریت آن یافتن و تحریک نقاطی است که به نظر آنها می‌تواند باعث بحران شود. از نظر آنها، تفاوت‌ها و اختلاف‌های قومی و مذهبی و مسأله جنسیت و زن جزو نقاط بحران‌ساز در ایران است که می‌خواهند با تحریک آنها به کشور عزیز ما ضربه وارد کنند اما شتر در خواب بیند پنبه‌دانه!ایشان با اشاره صریح برخی آمریکایی‌ها به این‌که می‌خواهند در ایران وضعیتی مانند سوریه و یمن ایجاد کنند، افزودند: آنها بدون تردید نمی‌توانند چنین کاری کنند، مشروط بر این‌که ما مراقب و حواس‌جمع باشیم، راه را خطا و اشتباه نرویم، حق را با باطل اشتباه نگیریم، روش‌های دشمن را بشناسیم، در هیچ حرف و اقدام و حرکت به دشمن کمک نکنیم و دچار خواب و غفلت نشویم، چراکه در حالت خواب، حتی یک بچه می‌تواند به شما ضربه بزند، چه برسد به یک دشمن مسلح و آماده کار.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها