فرماندار آق‌قلا گفت: ساخت بزرگترین شهربازی شمال کشور در آق‌قلا در زمینی به مساحت هشت هکتار و با مشخص‌شدن سرمایه‌گذار بومی به مرحله اخذ مجوز رسید.
فرماندار آق‌قلا گفت: ساخت بزرگترین شهربازی شمال کشور در آق‌قلا در زمینی به مساحت هشت هکتار و با مشخص‌شدن سرمایه‌گذار بومی به مرحله اخذ مجوز رسید.
کد خبر: ۱۴۴۹۶۶۶
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان سلیمان هاشمی گفت : این شهربازی در عرصه ۲۱ هکتاری ساخته می‌شود و طبق توافق اولیه قرار است مجموعه کامل سرگرمی و بازی با اعتبار اولیه پنج هزار میلیارد ریال در آن ایجاد شود.

وی بیان کرد: رقم تعیین شده برای سهم سرمایه‌گذار مربوط به سال گذشته است و با توجه به نرخ تورم احتمال افزایش آن وجود دارد.

فرماندار آق‌قلا افزود: همچنین در ۱۳ هکتار از عرصه این زمین، به یاد چهار هزار شهید گلستان درخت کاشته خواهد شد تا با ایجاد فضای سبز، مکانی مناسب برای گذران اوقات فراغت شهروندان فراهم شود.

وی ادامه داد: به‌دلیل نبود مکان مناسب، شهروندان آق‌قلایی برای تفریح با پیمودن مسافت حدود ۱۵ کیلومتری به تفرجگاه‌های جنگلی گرگان می‌روند که امیدواریم با راه‌اندازی این شهر بازی، فرصت گذراندن اوقات خوش با خانواده در این شهر فراهم گردد.

هاشمی گفت: یکی از نیازهای جدی آق‌قلا برای رفع محرومیت‌های تاریخی، اجرای طرح‌های بزرگ و اثرگذار با استفاده از سرمایه بخش خصوصی بود که برای رسیدن به این هدف، کارگروه ویژه جذب سرمایه‌گذار تشکیل و اقدامات مهمی نیز در این بخش انجام شد.

فرماندار آق‌قلا گفت: توجه ویژه دولت سیزدهم به این شهرستان به ویژه در سفرهای دور اول و دوم رییس جمهور باعث شد تا آق‌قلا در مسیر توسعه شتابان قرار بگیرد.

هاشمی اظهار کرد: یکی از مهمترین اتفاقاتی که بعد از سفر رییس جمهور در آق‌قلا رخ داد، حل مشکل پتروشیمی گلستان در حوزه جغرافیایی مشترک این شهرستان با گمیشان است که با توجه به امکان ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم، شور و نشاط اجتماعی فراوانی بین مردم به ویژه جوانان منطقه ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قرار داشتن حدود ۱۱.۵ هکتار از ۱۲.۵ هکتار منطقه آزاد اینچه‌برون در حوزه جغرافیایی آق‌قلا نیز نویدبخش روزهای خوش برای ساکنان این شهر تاریخی است.

هاشمی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات دولت سیزدهم در این شهرستان، احداث بازارچه صنایع دستی آق‌قلا به عنوان بزرگترین بازارچه صنایع دستی شمال شرق کشور است که با افتتاح آن در سفر دوم رییس جمهور ۶۰ غرفه در اختیار فعالان صنایع دستی منطقه قرار گرفت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها