غربی‌ها نگران تبعات افشای مکالمه افسران نظامی آلمان هستند

لاپوشانی به روش شولتز

یک روزنامه انگلیسی با اشاره به لفاظی‌های مقامات آلمانی درباره مقابله نظامی با روسیه اذعان کرد که آلمانی‌ها از رویارویی با مسکو واهمه دارند.
کد خبر: ۱۴۴۹۶۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، روزنامه انگلیسی تایمز نوشت که آلمان، بزرگترین منبع حمایت نظامی از اوکراین در اروپا، به دلیل «ترس» و «عدم دیدگاه استراتژیک» متحدان خود را تحقیر می‌کند.

به رغم اینکه آلمان اعلام کرده با نظر امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در خصوص اعزام سرباز به اوکراین مخالف است، اما بیشترین کمک نظامی را به اوکراین کرده است. از سوی دیگر، افشای فایل صوتی افسران آلمانی برای حمله به پل کریمه بیش از پیش آلمان را به عنوان یک کشور مداخله گر در جنگ اوکراین معرفی کرد.

یکی از مشاوران رئیس جمهور فرانسه، از رفتار اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در قبال روسیه انتقاد کرد. این منبع گفت: «وقتی پوتین سرفه می‌کند، شولتس بلافاصله می‌دود تا به دنبال سوراخ موش بگردد.»

به نظر می‌رسد آلمان در کنار حجم بالای کمک‌های نظامی به اوکراین و حتی لفاظی‌های مقامات آلمانی درباره مقابله با روسیه از رویارویی با روسیه واهمه دارد.

صدراعظم آلمان، اخیرا امتناع از ارائه موشک‌های تاروس به اوکراین را تایید و در عین حال بر کنار گذاشتن این موضوع تاکید کرد، زیرا این امر مستلزم مشارکت پرسنل نظامی آلمان در جنگ اوکراین است. این اتفاق پس از آن افتاد که مکالمه فاش شده بین افسران ارتش آلمان که توطئه حمله به پل کریمه با موشک‌های تاروس را مورد بحث قرار دادند، روابط مسکو و برلین را بیش از پیش تیره کرد.

دولت آلمان این موضوع را تکذیب کرد که مکالمه ضبط شده مقامات ارشد نظامی آلمان که در جریان آن احتمال حمله به پل کریمه مطرح شده بود، حاکی از آمادگی آلمان برای جنگ با روسیه باشد. ولفگانگ بوشنر، معاون سخنگوی دولت آلمان در یک نشست خبری مدعی شد: کاملاً واضح است که اظهاراتی مبنی بر اینکه این گفتگو آمادگی آلمان برای جنگ با روسیه را ثابت می‌کند، تبلیغات مضحک و ظالمانه روسیه است.

همزمان، صدراعظم آلمان از ایجاد یک ائتلاف نظامی در رامشتاین برای تامین توپخانه دوربرد به اوکراین خبر داد. شولتس افزود که درآمد‌های حاصل از دارایی‌های مسدود شده روسیه برای تسلیحات اوکراین استفاده خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها