رئیس‌ جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) گرچه برای مذاکرات صلح برای پایان دادن به جنگ اوکراین ابراز آمادگی دارد، اما شروطی را برای این فرایند تعیین کرد.
کد خبر: ۱۴۴۹۲۷۷

به گزارش جام جم آنلاین، «مسکو به دنبال گفتگو‌های هدفمندی است که ضمانت امنیتی برای این کشور (روسیه) ارائه دهد و اطمینان داده شود که این مذاکرات بعنوان وقفه‌ای برای تسلیح مجدد کی‌یف نخواهد بود» این‌ها شروط ولادیمیر پوتین برای ازسرگیری مذاکرات صلح با اوکراین است.

رئیس‌جمهور روسیه در مصاحبه با خبرنگار روس دیمیتر کیسلیوف ضمن ابراز آمادگی برای مذاکره با اوکراین تصریح کرد که این مذاکرات باید بر اساس واقعیت و نه «خواسته» برخی افراد پس از استفاده از دارو‌های روانگردان باشد.

وی تأکید کرد در حال حاضر «تنها به واسطه آنکه مهمات اوکراین تمام شده است»، مذاکره «مسخره» است. اشاره رئیس‌جمهور روسیه به کمرنگ شدن حمایت‌های غرب به خصوص ایالات متحده از کی‌یف است که بعنوان حامی اصلی اوکراین محسوب می‌شود، اما بسته کمک ۶۰ میلیارد دلاری واشنگتن به کی‌یف در کنگره به بن‌بست خورده است.

رئیس‌جمهور روسیه ماه گذشته در گفتگو با «تاکر کارلسن» خبرنگار آمریکایی تأکید کرده بود که برای مذاکره با اوکراین آمادگی دارد، اما ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین باید از فرمان خود مبنی بر ممنوعیت هرگونه مذاکره با مسکو صرفنظر کند. مذاکرات هدفمند و معنادار صلح بین روسیه و اوکراین در مارس ۲۰۲۲ پس از آن به شکست انجامید که دو طرف یکدیگر را به مطرح کردن درخواست‌های غیرمنطقی متهم کردند.

پوتین با تأکید بر تمایل روسیه برای حل و فصل تمامی درگیری‌ها به خصوص درگیری اوکراین از طریق ابزار صلح آمیز گفت «باید کاملاً متوجه باشیم که این یک وقفه مورد نظر دشمن برای تسلیح مجدد نیست بلکه یک مذاکرات جدی با ضمانت‌های امنیتی برای فدراسیون روسیه است».

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها