مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد:

پرداخت هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال به بازنشستگان تامین اجتماعی کهگیلویه

مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:

شرایط احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه‌ای

بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی که دو سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته و خدمت سربازی را گذرانده باشند، می‌توانند این دورران را به سنوات سابقه بیمه‌ای خود اضافه کنند.
کد خبر: ۱۴۴۸۸۵۴
به گزارش جام جم آنلاین،رسول چراغ سحر گفت: بیمه شدگان در صورت تمایل به اضافه کردن سوابق خدمت سربازی خود به سوابق بیمه تامین اجتماعی باید حداقل دو سال سابقه بیمه‌ای به غیر از سربازی داشته باشند.
 وی داشتن کارت پایان خدمت هوشمند و داشتن ارتباط بیمه‌ای و بیمه پردازی در سازمان تأمین‌اجتماعی در زمان ارایه درخواست را از دیگر شرایط پذیرش دوره سربازی به عنوان سابقه بیمه بیان کرد.
 وی دلیل ضروری بودن این شرط را محاسبه حق بیمه دوره سربازی بر اساس میانگین دو سال کارکرد بیمه شده دانست.
 وی در باره میزان حق بیمه مدت خدمت وظیفه نیز گفت: ۷ درصد از میانگین حقوق دو سال آخر کاری بین شده محاسبه و نتیجه آن ضرب در مدت زمان خدمت وظیفه می‌شود و مبلغ به دست آمده میزان پرداختی او خواهد بود.
 به گفته وی این مبلغ به دو صورت اقساط و یکجا قابل پرداخت است و سازمان تامین اجتماعی به منظور همکاری با بیمه‌شدگان متقاضی، امکان تقسیط این مبلغ را حداکثر تا ۱۲ قسط فراهم کرده است.
 وی افزود: متقاضیان می‌توانند پس از ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir آن را پرداخت کنند.
 مدیرکل تأمین‌اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که مبنای محاسبه حق بیمه دوره سربازی، حقوق و دستمزد همان سال و سال قبل از آن (۲۴ ماه) است گفت: چنانچه متقاضیان در فرصت باقی مانده تا پایان سال ۱۴۰۲ اقدام به خرید و پرداخت حق بیمه این دوره کنند، نسبت به سال آینده مبلغ کمتری خواهند پرداخت.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها