معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه گفت: درقوه قضاییه تمام حمایت خود را از اهالی با اصالت و انقلابی رسانه صورت می دهیم و به این همراهی افتخار می کنیم.
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه گفت: درقوه قضاییه تمام حمایت خود را از اهالی با اصالت و انقلابی رسانه صورت می دهیم و به این همراهی افتخار می کنیم.
کد خبر: ۱۴۴۸۲۸۵

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ محمدباقر الفت، در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه و عدالت دادگستری کل استان کرمان افزود: مهمترین بحثی که باید در این جشنواره باشکوه صورت گیرد، این است که نسبت عدالت با رسانه چیست؟ زیرا وقتی صحبت از عدالت می کنیم مفهومی فراتر از عدالت خانه و قانون در ذهن نقش می بندد.

وی ادامه داد: عدالت خانه محل تحقق عدالت است، اما زمانی که صحبت از عدالت می کنیم و مباحث عدل به میان می آید،  به این معناست که شیء را در موضع خود قرار دهیم و یا عبارتی باید بدانیم آن شیء چیست که باید در موضع خود قرار گیرد؛ و ظلم آن است که شیء را در موضع خود قرار ندهیم.

وی با اشاره به این مطلب که افتخارداریم که حق را از منشا تولید آن برداشت می کنیم و منشا تولید حق، خداوند است، تاکید کرد: در جوامعی که حق را با منشا الهی تعریف می کنیم، تلاطمات سایر جوامع را نداریم و اگر وجود داشته باشد ناشی از عدم شناخت است.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه گفت: برقراری حق و ایجاد عدالت شاید اثر آن در آرامشی باشد که در اذهان مردم و شهروندان ایجاد می کند و برپایی حق، رفع دغدغه احقاق حق از مردم است زیرا کسی که به حق خود می رسد، به آرامش می رسد و کسانی که در این مسیر حرکت می کنند و آرامش بخش مردم هستند، بزرگترین خدمت را به مردم انجام می دهند و امیدوارم این آرامش را با منشا خداوند انجام دهیم.

وی با اشاره به نسبت رسانه و عدالت برای ایجاد و حفظ آرامش در جامعه، تصریح کرد: وظیفه و رسالت رسانه در حوزه عدالت، صیانت از عدالت و رشد دادن آن است.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، موضوع احساس عدالت را مورد تاکید قرار داد واظهارداشت: باید واضعان قانون، عاقلانه، مدبرانه و عالمانه در یک جامعه وجود داشته باشند که عدالت به تجلی برسدامروز تلاش فراوانی از تمام مراجعی که به عدالت مشغول هستند را شاهد هستیم و باید بررسی کنیم آیا احساس وجود عدالت نیز در جامعه وجود دارد و شهروندان چنین حسی دارند یا خیر؟ و باید به میزان الحراره این قسمت از بحث توجه کرد.

وی ادامه داد: اگر احساس عدالت در جامعه وجود دارد معلوم است که رسانه ها به وظایف خود به درستی عمل می کنند و اگر کم است باید رسانه ها بیشتر به این موضوع بپردازند.

وی تاکید کرد: امروز نیازمند فعالیت موثر رسانه ها هستیم و این فعالیت مستلزم حمایت قضایی، اعتماد به رسانه و حمایت اجتماعی است و باید فضا و میدان را برای فعالیت های رسانه ای باز کرد زیرا هر چه رسانه ها دقیق تر عمل کنند؛ اشتیاق شهروندان برای دستیابی به رسانه  های معاند کمتر می شود.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه ضمن تاکید بر این مطلب که رسانه، وظیفه صیانت از عدالت را در تمام صور و اشکال خود دارد، اظهارداشت:  از آثار انقلاب اسلامی در کشور،  تحکیم، تثبیت و ارتقای عدالت است و ما مدیون انقلاب  اسلامی هستیم که عدالت محوری را شعار خود قرار داد و رسیدن به عدالت الهی را به عنوان مبنای حرکت خود برگزید، زیرا در کشوری که عدالت مبنای حرکت باشد، حرکت های بنیادین بر مبنای عدالت شکل گیرد؛ انسان و انسانیت به جایگاه واقعی خود می رسند.

الفت، تصریح کرد: رسانه باید وظیفه دفاع از دستاورد انقلاب اسلامی را بر عهده گیرد و باید در قانون گذاری و برپایی مجلس قانون گذاری، اجرای عدالت و اعلام عدل را مد نظر قرار دهد.

وی گفت: لازم است جشنواره هایی مانند رسانه و عدالت، به وفور در کشور برگزار شود و در این رابطه به همکاران خود تبریک عرض می کنم که در مسیر تعامل با رسانه پیشتاز هستند.

وی افزود: برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در کرمان به صورت مستمر از سال 1396 تاکنون جای خرسندی دارد و بسیار افتخار است که آغاز این حرکت از استان کرمان بوده که استان علم، ادب، نوآوری، خلاقیت، ایثار و فداکاری و قلب تپبنده کشور شناخته می شود و وجود سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیانگر نشاط و شور انقلابی در این استان است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها