بر اساس اعلام نماینده مرکز نظام ایمنی هسته ای سازمان انرژی اتمی؛  فعالیت کارخانه استحصال یُد کانسار خزر تحت پایش دقیق است و تا به امروز از نظر وجود مواد پرتوزای طبیعی   مشکلی نداشته است.
بر اساس اعلام نماینده مرکز نظام ایمنی هسته ای سازمان انرژی اتمی؛  فعالیت کارخانه استحصال یُد کانسار خزر تحت پایش دقیق است و تا به امروز از نظر وجود مواد پرتوزای طبیعی   مشکلی نداشته است.
کد خبر: ۱۴۴۵۲۲۴
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان در جلسه  ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان ، مشکلات و ابهامات درباره فعالیت های کارخانه یُد کانسار خزر  با حضور نمایندگان سازمان انرژی  اتمی ،  محیط زیست ، وزرات نیرو و مدیران کل و کارشناسانی از گلستان بررسی شد .
نماینده مرکز نظام ایمنی هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران در این جلسه در پاسخ به سوالات رئیس کل دادگستری گلستان درباره ابهامات مطرح شده نسبت به شورا به های کارخانه کانسار خزر استان گلستان گفت: به صراحت اعلام می کنیم بر اساس مستندات و نمونه برداری ها و آنالیزهایی که در مرکز نظام ایمنی هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران انجام شده است تا به امروز فعالیت کانسار خزر ،  آلودگی پرتوی نداشته و از این بابت نگرانی نداریم.
بر اساس اعلام این نماینده ، پایش ها به صورت مستمر صورت می گیرد و همکاری خوبی از سوی کانسار خزر در حوزه  محقق ساختن الزامات مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور در حوزه مدیریت پسماند، لجن و رسوبات ،  صورت گرفته است و اینجا اعلام می کنیم شرکت کانسار خزر  الزاماتی که مدنظر مرکز نظام ایمنی هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران بوده را،  رعایت کرده است .
رئیس کل دادگستری گلستان هم در این جلسه گفت: با توجه به دغدغه ای که بین مردم استان درباره فعالیت کارخانه کانسار خزر معروف به کارخانه یُد وجود داشت در این جلسه با حضور  نمایندگان وزارت نیرو ، سازمان محیط زیست و سازمان انرژی اتمی ایران این مباحث مطرح و درباره آن تبادل نظر شد .
 حیدر آسیابی افزود: فعالیت این کارخانه تحت پایش پرتوی سازمان انرژی اتمی ایران است و با توجه به این که تمام الزامات نظام ایمنی سازمان انرژی اتمی رعایت می شود هیچ نگرانی و مشکلی  در امر تولید این کارخانه وجود ندارد .

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها