دادستان کل دیوان لاهه نسبت به احتمال حمله زمینی رژیم صهیونیستی به شهر رفح ابراز نگرانی کرد.
کد خبر: ۱۴۴۴۹۶۳

به گزارش جام جم آنلاین، «کریم خان» دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه اعلام کرد که به شدت نسبت به احتمال بمباران و حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب نوار غزه ابراز نگرانی می‌کند.

کریم خان دراین‌باره گفت دفترش در مورد تمامی جنایات ارتش رژیم صهیونیستی تحقیق خواهد کرد و هر کس قانون را زیر پا بگذارد، بازخواست و مجازات خواهد شد.

وی همچنین افزود: دفتر من اوضاع جاری در فلسطین را بررسی می‌کند تا عاملان جنایات را به دست عدالت بسپارد.

همچنین وزارت امور خارجه ترکیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی عمیق نسبت به تشدید حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوارغزه، آن را بخشی از طرح اشغالگران برای کوچاندن ملت فلسطین از سرزمین خود دانست.

این وزارتخانه تاکید کرد که ادامه حملات ارتش رژیم صهیونیستی به تلاش‌های جاری برای رسیدن به آتش‌بس دائم در نوار غزه ضربه خواهد زد. ترکیه جامعه بین‌الملل به ویژه شورای امنیت را به اتخاذ تدابیر لازم برای توقف حملات و جنایات رژیم صهیونیستی فراخواند.

ساعاتی پیش سازمان پزشکان بدون مرز نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله زمینی قریب الوقوع و اعلام شده رژیم صهیونیستی به رفح فاجعه بار خواهد بود و ما از تل آویو می‌خواهیم این عملیات را متوقف کند.

این بیانیه تصریح کرد که در غزه هیچ منطقه امنی وجود ندارد و عملیات مهاجرت اجباری، مردم غزه را به شهر رفح کشانده است و آن‌ها تحت محاصره هستند و هیچ گزینه‌ای در اختیار ندارند. بر اساس این گزارش سطح نیازمندی‌های مردم غزه بسیار زیاد است و اوضاع کنونی نیازمند تعامل انسانی در وسیع‌ترین سطح ممکن با نوار غزه است.

این بیانیه می‌افزاید: ما از دولت‌های پشتیبان از جمله آمریکا می‌خواهیم تا اقدامات ملموسی برای آتش بس در غزه انجام دهند.

رژیم صهیونیستی دیشب در حملات موشکی سنگین، مناطق مختلف رفح را هدف قرار داد. جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی طی دیشب و بامداد امروز بیش از ۵۰ حمله هوایی علیه رفح انجام داده اند. منابع پزشکی تاکید کردند که تاکنون در جریان حمله‌های مذکور علیه ۱۴ خانه مسکونی و سه مسجد در رفح، ۱۱۰ فلسطینی بی گناه به شهادت رسیده اند.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که نیرو‌های امدادرسان هنوز نتوانسته اند خود را به برخی از خانه‌های ویران شده در رفح برسانند و افراد را از زیر آوار خارج کنند.

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که پیکر‌های ده‌ها شهید فلسطینی در بخش‌های مختلف شهر رفح بعد از حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی پراکنده شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها