اسدالله ابراهیمی ـ جام جم آنلاین ـ مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خراسان شمالی از میزبانی مرحله کشوری بیست ویکمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته تأسیسات الکتریکی در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۴۹۳۹
نویسنده اسدالله ابراهیمی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی ، مهدی رحمدل افزود : تعداد 19 نفر از نخبگان مهارتی کشور روزهای سه شنبه ۲۴ لغایت چهارشنبه ۲۵  بهمن ماه جاری در رشته تأسیسات الکتریکی به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی در محل مجتمع آلومینای جاجرم با هم به رقابت می پردازند. 
رحمدل برگزاری مسابقات ملی مهارت را بزرگترین رویداد مهارتی در کشور برشمرد و خاطرنشان کرد این مسابقات هر ساله از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف کشف استعدادهای برتر مهارتی، ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در کشور و ایجاد رقابت سالم در بین جوانان در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود و نفرات برگزیده نهایی دو سال متوالی، طی اردوی آماده سازی، به مرحله جهانی مسابقات راه پیدا می کنند. گ 
وی با بیان اینکه این مسابقات در محل مجتمع الومینای جاجرم برگزار می شود خاطرنشان کرد: استان خراسان شمالی برای نخستین بار میزبان برگزاری مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت است. 
رحمدل با بیان اینکه مدال آوران این مسابقات جزو نخبگان مهارتی هستند که کشورهای میزبان مسابقات بین المللی با اشتیاق به دنبال جذب آنان هستند، اظهار کرد: اینها سرمایه‌های فکری و مهارتی کشور هستند که باید در این خاک فعالیت کنند و صنایع و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای باید در جذب این افراد بکوشند . 
گفتنی است برگزیدگان مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت به مسابقات لئون فرانسه در ژانویه ۲۰۲۴ اعزام می‌شوند./ خراسان شمالی ـ خبرنگار جام جم ـ اسدالله ابراهیمی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها