چهار طرح صنعتی و زیرساختی با اعتبار ۷۷میلیارد تومان در شهرک‌های صنعتی آباده و استهبان به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۱۴۴۳۹۱۹

به گزارش جام جم آنلاین،همزمان با دهه مبارک فجر دو طرح زیرساختی و یک طرح تولیدی در شهرک صنعتی آباده و یک طرح تولیدی در شهرک صنعتی استهبان است که برای بهره برداری از آنها مجموعا ۷۷میلیارد تومان هزینه شده است.
طرح‌های زیرساختی شهرک صنعتی آباده شامل زیرسازی، آسفالت و جدول کشی خیابان‌ها با اعتبار۱۲ میلیارد تومان و واحد تولیدی بتن شرکت کارا بتن آپادانا در شهرک صنعتی آباده با میزان سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت سالیانه ۱۵۰ هزارتن بتن و اشتغال ۱۵ نفر به بهره‌برداری رسیدند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در مراسم بهره برداری از این طرح‌ها با بیان اینکه شهرک صنعتی آباده یکی از شهرک‌های صنعتی فعال استان است که از وضعیت زیرساختی مطلوبی نیز برخوردار است گفت: تکمیل زیرساخت‌های این شهرک صنعتی از طریق اولویت بندی طرح‌ها در برنامه قرار گرفته و به مناسبت این ایام دو طرح زیرساختی در این شهرک صنعتی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
سید مسعود عظیمی افزود: این شهرک صنعتی که در حال حاضر ۱۲۲ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در آن منعقد شده، قطب صنعتی شمال فارس محسوب می‌شود و توانسته بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذار فراهم کند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد:هم اکنون ۶۳ واحد صنعتی با اشتغال ۹۰۰ نفر در شهرک صنعتی آباده فعال است.
همچنین در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی استانداری فارس واحد بسته بندی بندی انجیر و خشکبار در شهرک صنعتی استهبان با سرمایه گذاری ۱۵میلیارد تومان و اشتغال ۴۵نفر به بهره برداری رسید.
این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲۴۳۰متر با زیربنای ۱۱۰۰متر مربع همراه باسردخانه ۳۰۰تنی ساخته شده و ظرفیت بسته بندی سالانه هزار تن محصول انجیر را دارد.
این واحد بیست و چهارمین واحد بسته بندی انجیر است که در شهرستان استهبان راه اندازی می‌شود.
در شهرک صنعتی استهبان ۵۳قرارداد با سرمایه گذاران منعقد و ۳۰واحد با اشتغالزایی ۳۵۰نفر در مرحله بهره برداری قراردارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها