سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز جمعه ضمن اشاره به تغییر سیاست آمریکا در قبال مسئله فلسطین بر اساس منفعت سیاسی واشنگتن، گفت که این رویکرد «ریاکاری ظالمانه» است.
کد خبر: ۱۴۴۳۶۴۰

به گزارش جام جم آنلاین، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه امروز (جمعه) از رویکرد دوگانه دولت آمریکا به ریاست «جو بایدن» در قبال مسئله فلسطین انتقاد کرد.

زاخارووا طی بیانیه‌ای ضمن اشاره به تغییر سیاست آمریکا در قبال مسئله فلسطین بر اساس منفعت سیاسی واشنگتن، گفت که این رویکرد «ریاکاری ظالمانه» است.

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه روسیه پس از آن مطرح شد که کاخ سفید ادعا کرد شهرک‌ نشینان صهیونیستی را که به فلسطینیان در کرانه باختری حمله می‌کنند تحریم کرده و از سوی دیگر مجلس نمایندگان آمریکا نیز ورود سران مقاومت فلسطین به این کشور را ممنوع کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، زاخارووا در این‌باره گفت: «در ابتدا آمریکا شهرک‌سازی‌های اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد و اسرائیلی‌ها را به تصرف اراضی فلسطینیان تشویق می‌کند، سپس این تحریم‌های ادعایی را بر شهرک‌نشینان وضع می‌نماید».

وی در ادامه توضیح داد: «این فریبکاری‌های مداوم، نشان‌دهنده ملی‌گرایی و بیگانه‌هراسی دولت آمریکا است که بنا بر منفعت سیاسی و به دست آوردن معامله‌ای دیگر، با احساسات فلسطینیان و اسرائیلی‌ها، مسلمانان و یهودیان بازی می‌کند. این ریاکاری ظالمانه واشنگتن است».

پیش از این نیز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه تصمیم تعدادی از کشور‌های غربی به سردمداری آمریکا برای توقف کمک‌های مالی به آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی در نوار غزه را محکوم کرده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها