گزاش «جام‌جم» از میزان ذخیره آبی سد‌های کشور

منابع آبی رو به بهبود است؟

فرماندار بویراحمد گفت: مراحل نخست مطالعاتی سد پراشکفت پایان یافته و مرحله بعدی آن آغاز شده است.
کد خبر: ۱۴۴۳۴۱۵
به گزارش جام جم آنلاین،فرماندار بویراحمد با تعدادی از اعضای فنی و مدیریتی ،شرکت مشانیر بزرگترین شرکت مشاور مهندسی ایران در زمینه برق و انرژی، پیرامون آخرین وضعیت طرح سد پراشکفت دیدار و گفت وگو کرد.
فرماندار بویراحمد گفت: با همکاری و پیگیری های شرکت آب منطقه ای استان و حمایت های بسیار جدی استاندار اقدامات خوبی برای احداث این سد انجام شده است.
شهرام مهدوی مطلق افزود: با توجه به تجربه و شناختی که از هلدینگ نیرو در قرارگاه خاتم الانبیا دارم تلاش می شود تا در اجرای این طرح بزرگ از ظرفیت قرارگاه خاتم در ساخت آن استفاده شود .
مهندسان مشاور هم با ارائه گزارشی کوتاه از آخرین اقدامات انجام شده بر مزیت ها و ارزش افزودهای جانبی این سد اشاره و اعلام کردند از هفته های آینده نقشه برداری های تخصصی هوایی در دستور کار قرار می گیرد.
در این نشست مقرر شد در پایان ماه جاری نشستی با حضور معاون عمرانی و دستگاه های اجرایی، برای بررسی آخرین وضعیت پیشرفت طرح برگزار شود.
شرکت مشانیر در زمینه ارائه خدمات مشاور مدیریت، مدیریت پروژه، اجرای زیرساخت‌های صنعتی، در زمینه‌های سد، نیروگاه‌های آبی، تولید، انتقال و توزیع برق فعالیت می‌کند.
سد و نیروگاه برقابی پراشکفت با هدف کنترل سیلاب های مخرب رودخانه کبکیان ، بهبود کشاورزی اراضی پایین دست ، تنظیم کمی و کیفی جریان رودخانه برای طرح های پرورش ماهی ، تامین آب شرب بخش کبکیان و مناطق پاتاوه و روستاهای مسیر، تولید انرژی برقابی و سازگار با محیط زیست و نیز توسعه گردشگری با حجم ۲۰۲ میلیون مترمکعب وارد فاز مطالعات فنی شده بود.
این سد از نوع بتنی و در صورت احداث باعث رونق تولید ، اشتغال و تحول در منطقه خواهد شد؛ سد کاملا درون استانی و ۱۰۰ درصدی بهره‌مندی سد برای کهگیلویه و بویراحمد است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها