ارتش رژیم اسرائیل امروز چهارشنبه ۳۱ ژانویه، در پی افزایش تلفات نظامی و تعمیق شکست‌های میدانی در نوار غزه، از عقب‌نشینی یک تیپ دیگر خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۳۳۹۹

به گزارش جام جم آنلاین، «تیپ پنجم ارتش اسرائیل در چارچوب کاهش تعداد نیروی نظامی، از نوار غزه خارج شد»، این گزارش رادیو ارتش رژیم اشغالگر از یک عقب‌نشینی دیگر است.

درگیری‌ها در نوارغزه امروز برای صد و هفدمین روز متوالی ادامه پیدا کرده و مقاومت فلسطین اعلام کرد که تانک‌های رژیم اشغالگر و انبوه نظامیان اسرائیلی را هدف قرار داده است؛ به ویژه در شهر خان یونس واقع در جنوب نوار غزه که بیشترین تلفات را ثبت کرده است.

ارتش اسرائیل امروز پیش از انتشار خبر عقب‌نشینی این تیپ، اعلام کرد که در درگیری‌های روز گذشته نوار غزه ۳ نظامی کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند؛ شمار تلفات اعلامی تل‌آویو هم‌اکنون ۵۶۰ نظامی کشته با ۲۷۸۴ زخمی است. 

طی افزایش تلفات و درگیری‌ها، روز یک‌شنبه هفته جاری بود که رسانه‌های عبری اعلام کردند «ارتش، تیپ کریاتی را که در شمال و شرق شهر خان‌ یونس در جنوب نوار غزه مستقر بود، خارج کرده است».

روند عقب‌نشینی‌ها به این محدود نیست و یک روز قبل از آن، تیپ‌های ۴ و ۵۵ ارتش اسرائیل به همراه گردان ۷۱۰۷ مجبور به عقب‌نشینی و خروج از نبرد‌های نوار غزه شده بودند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها