برای گذر از پیک مصرف تابستان 1403‎؛

بهره‌برداری از پروژه ضروری انتقال برق در اهواز

مدیرعامل شرکت برق منطقه ­ای خوزستان:

طرح تکمیلی پست برق GIS کارون وارد مدار می‌شود‎

مدیرعامل شرکت برق منطقه ­ای خوزستان گفت: فاز دوم پست برق GIS کارون در شهر اهواز به زودی وارد مدار خواهد شد.
کد خبر: ۱۴۴۳۳۵۷

جام جم آنلاین - خوزستان، علی اسدی در بیستمین جلسه کمیته پیگیری پروژه‌های حیاتی و ضروری این شرکت برای گذر از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳، بیان کرد: طرح تکمیلی پست برق 132 به 33 کیلوولت GIS کارون در شهر اهواز به ظرفیت 50 مگاولت آمپر در مراحل تست‌ نهایی تجهیزات است و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این پروژه یکی از پروژه‌های حیاتی این شرکت برای گذر از پیک مصرف تابستان 1403 است، تصریح کرد: از ویژگی‌های پست‌های GIS در دست ساخت شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، مقاومت در برابر گرد و غبار و آلودگی‌های محیطی است و در فضای کوچک‌تری به صورت فشرده ساخته می‌شوند.

به گفته مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، اتصالات خطوط 230 کیلوولت پست برق سبزآب اندیمشک به پست GIS نیروگاه دوکوهه نیز ظرف هفته‌های آینده انجام خواهد شد.

اسدی با اشاره به پروژه‌های حیاتی و ضروری این شرکت برای گذر از پیک مصرف تابستان پیش‌رو اضافه کرد: عملیات اجرایی این پروژه‌ها فعال و به صورت مستمر در حال پیگیری هستند تا در موعد مقرر در صورت تامین نقدینگی وارد مدار شوند.

وی افزود: علاوه بر تلاش برای وارد مدار کردن پروژه‌های جدید، بهینه‌سازی شبکه موجود نیز در حال انجام است تا شبکه آماده ورود به پیک مصرف شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها