اولویت اصلی در بنادر صیادی ارتقای خدمات رسانی و رفاه صیادان است
در بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان از بنادر صیادی پارسیان :

اولویت اصلی در بنادر صیادی ارتقای خدمات رسانی و رفاه صیادان است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه عملیات اجرایی نیروگاه اتمی سیریک در سفر رئیس جمهور آغاز می‌شود گفت: این نیروگاه با ظرفیت ۵ هزار مگاوات خواهد بود که نقشی تعیین کننده و اساسی در تحول و توسعه سواحل مکران ایفا خواهد کرد.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه عملیات اجرایی نیروگاه اتمی سیریک در سفر رئیس جمهور آغاز می‌شود گفت: این نیروگاه با ظرفیت ۵ هزار مگاوات خواهد بود که نقشی تعیین کننده و اساسی در تحول و توسعه سواحل مکران ایفا خواهد کرد.
کد خبر: ۱۴۴۳۱۸۴

هرمزگان-جام جم انلاین-استاندار هرمزگان با بیان اینکه عملیات اجرایی نیروگاه اتمی سیریک در سفر رئیس جمهور آغاز می‌شود گفت: این نیروگاه با ظرفیت ۵ هزار مگاوات خواهد بود که نقشی تعیین کننده و اساسی در تحول و توسعه سواحل مکران ایفا خواهد کرد.

مهدی دوستی در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های سفر رئیس جمهور به هرمزگان پرداخت و اظهار داشت: در این سفر 22 بسته شامل 1032 طرح و پروژه ارزش 105 هزار میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است. 

وی افزود: همچنین در این سفر عملیات اجرایی 385 پروژه در قالب 160 هزار میلیارد تومان آغاز می‌شود و چندین میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه‌های نفت، معادن، صنعت و... خواهیم داشت. 

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه این سفر رئیس جمهور جزو پربارترین سفرهای وی به استان‌های کشور است که بسته‌های بسیار بزرگ در سطح ملی را شامل می‌شود گفت: به دلیل محدودیت در افتتاح‌ها پروژه‌ها به 22 بسته تبدیل شده یکی از مهم‌ترین بسته‌های سفر، مربوط به حوزه مسکن است که بالغ بر 14 هزار واحد مسکونی در این سفر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. 

وی با تاکید بر اینکه در مجموع با افتتاح های قبلی میزان بهره برداری از مسکن در دولت سیزدهم به 20 هزار واحد مسکونی در هرمزگان رسیده تصریح کرد: بالغ بر 121 درصد زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن در استان تامین شده و 91 درصد واحدها نیز پروانه ساخت اخذ کرده‌اند. 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: دیگر بسته مهم بسته راه‌های استان است و به غیر از پل‌ها 800 کیلومتر راه‌ شامل راه‌های اصلی، فرعی در حوزه روکش، بهسازی و آسفالت افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان در سفر رئیس جمهور 190 تخت بیمارستانی شامل 2 بیمارستان یکی در بندرعباس (بیمارستان کودکان) و بیمارستان فارابی بستک به بهره برداری خواهد رسید، علاوه بر این نیز 34 پروژه دیگر در حوزه بهداشت و درمان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. 

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی نیروگاه اتمی سیریک در سفر رئیس جمهور آغاز می‌شود گفت: این نیروگاه با ظرفیت 5 هزار مگاوات خواهد بود که نقشی تعیین کننده و اساسی در تحول و توسعه سواحل مکران ایفا خواهد کرد، این نیروگاه جزو برترین نیروگاه‌های جهان خواهد بود که خوشبختانه کارهای آغازین آن انجام شده و به دست رئیس جمهور رسما عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. 

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه در حوزه آب و فاضلاب نیز بسته بسیار خوبی آماده شده اظهار داشت: در این سفر به 156 روستا و 5 شهر آبرسانی می‌شود علاوه بر این در حوزه ابشیرین کن ها هم 5 طرح آماده شده است، همچنین در حوزه فاضلاب 3 فاز پروژه انتقال پساب به صنایع آماده و تکمیل شده و در سفر رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

دوستی با تاکید بر اینکه پروژه انتقال پساب به صنایع بدون هزینه دولتی و مسئولیت‌های اجتماعی بوده است گفت: ورود فاضلاب بندرعباس به خلیج فارس یکی از دغدغه‌های اصلی مردم بوده که پروژه آن در این دولت آغاز شده است و قرار داد 2800 میلیارد تومان خرید پساب توسط صنایع منعقد شده و بالغ بر 1800 میلیارد نیز پرداخت شده است و 1600 میلیارد تومان نیز از بانک ملی تسهیلات دریافت شده است.

وی افزود : در بحث آموزش هم در این سفر 800 کلاس درس در قالب 200 مدرسه آماده افتتاح شده همچنین 302 کلاس نیز هوشمند سازی شده که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، در حوزه شیلات 4400 هکتار به ظرفیت مزارع پرورش میگو افزوده شده و 6100 تن نیز به ظرفیت تولید ماهی در قفس اضافه شده است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در حوزه بندری طرح‌های زیادی شامل 40 هزار میلیارد تومان پروژه داریم گفت: عملیات اجرایی ترمینال مکانیزه ریلی، کشاورزی و طرح توسعه پسکرانه بندرشهید رجایی در این سفر آغاز خواهد شد علاوه بر آن آغاز عملیات اجرایی بندرگاه لنگه و بهره برداری از 5 بندرگاه را نیز در برنامه داریم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه گازرسانی، کشاورزی، برق‌رسانی و ایجاد پست برق، بسته مخابرات، ورزش طرحهای بسیار زیادی آماده بهره برداری داریم گفت: در حوزه صنعتی نیز ما 7 شهرک جدید صنعتی را مورد بهره برداری قرار می‌دهیم در حوزه معادن بخشی از طرح ها افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی اکتشاف 4 پهنه جدید نیز آغاز خواهد شد.

دوستی در بخش دیگری به تشریح اقدامات دولت در استان پرداخت و افزود: هرمزگان در ابتدای دولت سیزدهم با حوادث طبیعی از جمله دو زلزله بزرگ 6 ریشتری و دو سیل بزرگ مواجه بود. خوشبختانه سفر ریاست جمهور در دی ماه 1400 سفر پربرکت و با دستاوردهای متنوعی بود که توانستیم به طور کامل منابع مالی تعیین شده را اخذ کنیم.

وی با بیان اینکه مصوبات استان در دور اول سفر ریاست جمهوری 174 مصوبه بوده است، گفت: از این تعداد 124 مصوبه تماما انجام شده است و فقط 5 مصوبه با پیشرفت زیر 20 درصد داریم. لازم به ذکر است که 330 میلیارد تومان بودجه در حوزه راه به استان تزریق شد.

استاندار هرمزگان در تبیین مهمترین اقدامات دولت گفت: یک هزار و 300 پروژه عمرانی از ابتدای دولت در استان هرمزگان انجام شده است؛ این موضوع با رویکرد توجه و تاکید دولت بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام صورت گرفت.

وی گفت: رشد قابل توجهی را در آبزی‌پروری و راه‌ها داشتیم. تمام راه‌های روستایی استان از دهه شصت، 300 کیلومتر بوده و از سفر اول ریاست جمهوری بیش از این عدد ایجاد شده است. راه‌های روستایی که از سفر ریاست جمهور ایجاد و آسفالت شده 85 کیلومتر است که 40 کیلومتر تا پایان سال اضافه می‌شود.

وی با تاکید بر رتبه نخست هرمزگان در حوزه امنیت سرمایه‌گذاری و با بیان اینکه هرمزگان متاسفانه رتبه یک بیکاری و شاخص فلاکت را داشته که تاکنون 8 پله صعود را محقق کرده است، گفت: این رقم البته مطلوب ما نیست اما رشد خوبی است. خوشبختانه رتبه یک جذب سرمایه‌گذاری صنعتی را داشتیم استان هرمزگان در میزان تحقق رشد اقتصادی با کسب ضریب رشد 5.8 دهم درصد رتبه اول را کسب کرد.

استاندار هرمزگان در پایان عنوان کرد: در سالهای پایانی دولت گذشته حدود صد هزار درخت کاشته شده اما امسال چشم‌انداز و برنامه کاشت شش و نیم میلیون درخت را داریم که تاکنون حدود سه و نیم میلیون با مشارکت همه نهادهای عمومی، دولتی، غیردولتی و صنعتی انجام شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها