مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از مطلوبیت ۱۰۰ درصدی آزمایشات میکروبی آب در تمام مناطق شهری و روستایی استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۳۱۸۱

به گزارش جام جم آنلاین،مهدی دوستی با اشاره به عملکرد مرکز پایش و نظارت بر کنترل کیفیت آب و فاضلاب در سال جاری اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۲۸۹ هزار و ۸۹۴ کلرسنجی در سطح شبکه توزیع روستایی با مطلوبیت ۹۹.۳۲ درصد انجام شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت کلرسنجی شبکه توزیع مناطق شهری به تعداد ۲۱ هزار و ۲۳۷ مورد انجام شده که ۹۹.۵۳ درصد دارای مطلوبیت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از انجام ۱۲ هزار و ۵۲۷ آزمون‌های میکروبی روستایی در سطح شبکه توزیع، مخازن و منابع با مطلوبیت ۱۰۰ درصدی خبر داد و افزود: همچنین هزار و ۸۳۷ آزمون میکروبی انجام شده در مناطق شهری استان نیز دارای مطلوبیت ۱۰۰ درصدی است.

دوستی با بیان اینکه ۴۵۰ نمونه آزمون‌های شیمیایی با پایش ۱۲ عامل نیز از آغاز سال جاری در این مجموعه انجام شده است، گفت: همچنین ۴۷۰ نمونه با پایش ۶ عامل کروم، ارسنیک، سرب، کادمیوم، منگنز و آهن نیز به انجام رسیده است.

وی از انجام آزمون‌های کنترل کیفیت آب تصفیه خانه بیرجند و کنترل کیفیت پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب مرکز استان به صورت روزانه خبر داد و افزود: همچنین در سال جاری خرید ۶ کلریناتور برقی، ۴ کلریناتور گازی، ۱۵ رگلاتور وقطعات یدکی گازی، ۲۰ کلریناتور کوزه‌ای با اعتباری به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال انجام شده است.

شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در سال جاری موفق به اخذ گواهینامه ایزو  ۱۷ هزار و  ۲۵ برای آزمایشگاه فیزیکی و شیمیایی مرکزی استان و میکروبیولوژی شهرستان بیرجند شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها