سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه:

تماس‌ها میان ایران و پاکستان در جریان است

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز اعلام کرد: تماس‌ها میان ایران و پاکستان از طریق کانال‌های دیپلماتیک در جریان است.
کد خبر: ۱۴۴۱۵۹۱

به گزارش جام جم آنلاین، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تماس‌ها در خصوص تنش میان ایران و پاکستان از طریق کانال‌های دیپلماتیک در جریان است.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه ادامه داد: هماهنگی‌ها برای دیدار پوتین و اردوغان (رؤسای جمهور روسیه و ترکیه) ادامه دارد. هیچ صحبتی در مورد ازسرگیری توافق غلات (در دریای سیاه) در جریان نیست؛ هیچ دلیلی هم برای این امر وجود ندارد. همچنین؛ تاریخ سفر پوتین به کره شمالی هنوز مشخص نشده است.

«دیمیتری پسکوف» در ادامه افزود: کشور‌های بسیاری خواهان ارتباط با «بریکس» هستند و این موضوع رضایت بخش است. امتناع آرژانتین از مشارکت در «بریکس» مایه تأسف است، اما این حق حاکمیتی بوینوس آیرس است. به آن احترام می‌گذاریم، اما امیدواریم که این کشور به بریکس بازگردد.

سخنگوی کرملین در این بیانیه اضافه کرد: تشدید تنش در منطقه آسیا و اقیانوسیه تا حدودی ناشی از بحران وحشتناک غزه است؛ نشانه‌هایی از گسترش درگیری‌ها در این منطقه وجود دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تماس‌ها با پاریس در خصوص کشته شدن مزدوران فرانسوی در خارکیف از طریق کانال‌های دیپلماتیک در جریان است؛ اما هیچ پیشنهادی برای گفتگو در سطح عالی در این راستا مطرح نبوده است.

در ارتباط با موضوع میان ایران و پاکستان، «عارف علوی» رئیس جمهور پاکستان دیروز درباره درگیری‌های پراکنده و کوچک اخیر مرزی میان دو کشور اظهارنظر کرد.

وی در این باره گفت: ما از نیرو‌های مسلح در هدف قرار دادن مخفیگاه‌های تروریست‌ها که ضمن مصون ماندن شهروندان ایرانی رخ داد، قدردانی می‌کنیم. ما به حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشور‌ها احترام کامل می‌گذاریم و از سایر کشور‌ها نیز همین انتظار را داریم. پاکستان و ایران دو کشور برادر هستند و مسائل باید از طریق گفتگو و رایزنی متقابل حل شود.

از سوی دیگر، ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: ما در جریان حملات اخیر به نقاط مرزی، نهایت احتیاط را به کار بردیم تا از آسیب‌های جانبی جلوگیری کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها