چکیده : ماهان لیزر با استفاده از جدیدترین دستگاه های برش لیزری و همچنین دستگاه خم پرس بریک، کلیه خدمات مربوطه را برای شما با بهترین قیمت برش لیزری ارائه می دهد. شما می توانید جهت ارتباط با کارشناسان ما به وب سایت ماهان لیزر مراجعه کنید و از طریق راه های ارتباطی، راهنمایی های مربوطی به همه مراحل کار برش لیزری را توسط کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید.
کد خبر: ۱۴۴۱۳۷۴

شاید به جرات بتوان گفت که با پیدایش فناوری برش لیزر، عصر جدید در صنعت تولید و صنعت ورقکاری بوجود آمده است. مجموعه ماهان لیزر با ارائه خدمات برش لیزر در اینجا به توضیح صفر تا صد و هر آن چیز که باید از برش لیزر و همچنین برش لیزر فلزات بدانید می پردازد. همچنین به کاربرد های برش لیزر در صنایع مختلف و همچنین توضیح کامل در مورد فناوری برش لیزری پرداخته ایم.

  انقلابی در صنعت ورقکاری: برش لیزر فلزات تحولی در صنعت تولید

برش لیزر چیست؟

برش لیزری فایبر روشی دقیق و کارآمد برای برش مواد مختلف و در درجه اول برش لیزر فلزات است. اصول اساسی برش لیزر فایبر شامل برهمکنش نور لیزر با ماده بریده شده است.

ابتدا نور لیزر توسط یک منبع تولید کننده نور لیزر (که به اصطلاح سورس فایبر لیزر گفته می شود) ایجاد می شود. سپس این نور لیزر از طریق دیودهای هدایتگر و فیبر نوری به سطح فلزی که قرار است برش بخورد تابانده می شود. برای اینکه در محل برشکاری ذوب شدن و سپس فرآیند برشکاری صورت گیرد، از گاز کمکی اکسیژن، نیتروژن و یا هوای فشرده (بر اساس نوع متریال) استفاده می شود.

در اینجا تعریف بسیار ساده ای از اپتیک برش لیزر را بیان کردیم اما توجه به این نکته ضروری است که فناوری برش لیزر و به خصوص علم اپتیک بسیار پیچیده بوده و صنعت برش لیزر جز صنایع هایتک و با تکنولوژی بالا محسوب می شود.

 

قیمت برش لیزر چگونه تعیین می شود؟

شما جهت درک اینکه قیمت برش لیزر چگونه تعیین می شود باید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • متریال جهت برش لیزری فلزات:

اینکه برش لیزر بر روی آهن یا استیل یا هر فلز دیگری صورت بگیرد تعیین کننده قیمت برش لیزری خواهد بود.

 • ضخامت فلزات جهت برش لیزری:

قاعدتا ضخامت های پایین و نازک فلزات اجرت برش کمتری نسبت به ضخامت های بالاتر دارند.

 • طول برش فلزات:

مبنای محاسبه جهت تعیین قیمت برش لیزر، طول برش با توجه به طرح و نقشه موردنظر جهت برشکاری می باشد.

 انقلابی در صنعت ورقکاری: برش لیزر فلزات تحولی در صنعت تولید

 

ما در مجموعه ماهان لیزر، مناسب ترین قیمت برش لیزر را در کنار کیفیت بالا و همچنین زمان سریع تحویل کارها را برای شما تضمین می کنیم.

از جمله خدماتی که ماهان لیزر برای صنعتگران عزیز ارائه می دهد عبارتند از:

برش لیزر فلزات

برش لیزر آهن

برش لیزر استیل

برش لیزر روتاری

برش لیزر لوله

برش لیزر پروفیل و قوطی

خدمات خمکاری ورق

 

مزایای برش لیزری

سرعت و کارایی لیزرهای فایبر در برش، آنها را به انتخابی ارجح برای کاربردهای مختلف صنعتی تبدیل کرده است. در اینجا نگاهی دقیق از عوامل موثر در قابلیت های برش سریع و کارآمد لیزرهای فایبر آورده شده است:

 

 1. چگالی توان بالا:

     قدرت فوکوس: لیزرهای فایبر می توانند با تمرکز پرتو لیزر بر روی یک نقطه کوچک به چگالی توان بالایی دست یابند. این غلظت انرژی باعث گرمایش شدید و حذف سریع مواد در طول برش می شود.

     سطوح توان بالاتر: لیزرهای فایبر قادر به ارائه سطوح توان بالا هستند که اغلب از چند صد وات تا چند کیلووات متغیر است. این قدرت بالا به طور قابل توجهی به سرعت برش کمک می کند.

 

 1. سرعت نور:

     نور به عنوان ابزار برش: لیزرهای فایبر با استفاده از اصول تقویت نور با انتشار تحریک شده تشعشع عمل می کنند. پرتو لیزر با سرعت نور حرکت می کند و پردازش سریع مواد را تضمین می کند.

     زمان پاسخ سریع: لیزرهای فایبر را می توان به سرعت مدوله و کنترل کرد، که امکان تنظیم سریع قدرت و فوکوس را فراهم می کند. این زمان پاسخ سریع باعث افزایش سرعت کلی برش می شود.

 

 1. تحویل دقیق پرتو:

     تحویل فیبر نوری انعطاف‌پذیر: کابل‌های فیبر نوری پرتو لیزر را مستقیما به ناحیه برش می‌رسانند. انعطاف پذیری این کابل ها امکان کنترل دقیق و پویا بر موقعیت پرتو لیزر را فراهم می کند.

     بدون مشکلات واگرایی: برش های لیزری واگرایی کم را نشان می دهند، به این معنی که پرتو لیزر متمرکز باقی می ماند و قدرت خود را در فواصل طولانی تر حفظ می کند. این ویژگی کیفیت برش یکنواخت را در کل قطعه کار تضمین می کند.

 

 1. راندمان پردازش بالا:

     حداقل اتلاف مواد: ماهیت دقیق و متمرکز پرتو لیزر ، میزان مواد تحت تاثیر فرآیند برشکاری را به حداقل می رساند. این باعث کاهش ضایعات و بهبود کارایی کلی پردازش می شود.

     برش و سوراخ کردن همزمان: برش لیزر می تواند سوراخ و برش را به طور همزمان انجام دهد. این ویژگی که به " pierce" معروف است، زمان خرابی را کاهش می دهد و کارایی فرآیند برش را افزایش می دهد.

 

 1. اتوماسیون و یکپارچه سازی:

     کنترل CNC: سیستم های برش لیزر اغلب با سیستم های کنترل عددی کامپیوتری (CNC) یکپارچه می شوند. این امکان کنترل خودکار و قابل برنامه ریزی، بهینه سازی مسیر برش و کاهش مداخله دستی را فراهم می کند.

     نرم‌افزار پیشرفته: نرم‌افزار پیشرفته استفاده از مواد خام را با چیدمان موثر اشکال برای برش به حداکثر می‌رساند و کارایی را بیشتر می‌کند.

 

 1. تطبیق پذیری در مواد:

     قابلیت چند ماده ای: لیزرهای فایبر در برش مواد مختلف از جمله فلزات، پلاستیک ها، کامپوزیت ها و غیره تطبیق پذیری نشان می دهند. این سازگاری آنها را برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب می کند.

     کاربردهای نوآورانه: سرعت و کارایی لیزرهای فایبر درها را به روی کاربردهای نوآورانه مانند برش لیزری سه بعدی و ساخت مواد افزودنی باز می کند که به پیشرفت در فرآیندهای تولید کمک می کند.

 انقلابی در صنعت ورقکاری: برش لیزر فلزات تحولی در صنعت تولید

 

کاربرد برش لیزر فلزات

قبل تر به این توضیح برش لیزر و فناوری نوین برش لیزری پرداختیم. در این قسمت به کاربرد برش لیزر در برش فلزات می پردازیم. به دلیل سرعت بسیار بالا برش لیزر، دقت بسیار زیاد و دقت تا حتی دهم میل، کیفیت برش لیزری و بسیار مزایای دیگر؛ جایگاه برش لیزر بویژه برش لیزر فلزات بسیار جایگاه ویژه ای در صنعت می باشد و آن را به یکی از کاربردی ترین فناوری در صنعت تولید تبدیل کرده است.

برخی از صنایعی که از برش لیزر فلزات جهت تولیدات خود استفاده می کنند عبارتند از:

 • برش لیزر در صنعت خودرو:

جهت ساخت قطعات فلزی خودرو به ویژه قسمت های ورق فلزی خودرو های سبک و سنگین و همچنین قطعات مکانیکی از برش لیزر فلزات استفاده می شود.

 • برش لیزر فلزات جهت تولید قطعات خاص:

 صنایع مختلف دیگر جهت تولید قطعات سفارشی و با طرح و نقشه های خاص نیز می توانند از برش لیزر فلزات بهره مند شوند.

 • برش لیزر فلزات در صنعت ساختمان:

جهت تولید درب پارکینگ لیزری، نرده فلزی لیزری و همچنین تولید وال پست و صفحه پلیت های ساختمانی؛ از برش لیزر فلزات استفاده می شود.

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین کاربرد های برش لیزری، به خصوص در ایران در صنعت ساختمان می باشد.

 • برش لیزر فلزات در صنایع دکوری:

کاربرد برش لیزر فلزات در صنایع دکوری از قبیل تولید لوستر، مبلمان های فلزی، مبلمان شهری، تولید سایر محصولات فلزی دکوری بسیار زیاد است و باعث تلفیق هنر و صنعت در این تولیدات شده است.

 • برش لیزر فلزات برای تولید ابزارآلات و قطعات صنعتی:

طیف گسترده ای قطعات صنعتی را می توان با برش لیزر تولید کرد. انواع و اقسام این تولیدات به قدری گسترده است که نام بردن تمامی این قطعات از حوصله این مقاله به دور است.

 

ماهان لیزر با استفاده از جدیدترین دستگاه های برش لیزری و همچنین دستگاه خم پرس بریک، کلیه خدمات مربوطه را برای شما با بهترین قیمت برش لیزری ارائه می دهد. شما می توانید جهت ارتباط با کارشناسان ما به وب سایت ماهان لیزر مراجعه کنید و از طریق راه های ارتباطی، راهنمایی های مربوطی به همه مراحل کار برش لیزری را توسط کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها