دوره‌های مهارت‌آموزی در رشته‌های مختلف و متناسب با بازار کار برای زندانیان استان ایلام از ابتدای سال تا کنون در حال برگزاری است.
کد خبر: ۱۴۳۹۰۲۱

به گزارش جام جم آنلاین ؛ مهارت آموزی در زندان‌های استان طی نُه ماهه اول سال به نسبت مشابه در سال گذشته، ۱۷ درصد رشد داشته است.

جمشید اسکندری مدیرکل زندان‌های استان ایلام گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کسب مهارت زندانیان در رشته‌های متناسب با بازار کار یکی از اهداف و برنامه‌های مهم اصلاحی و تربیتی است که همواره مورد توجه است و در زندان‌های استان ایلام با همکاری اداره آموزش فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی دوره‌های مهارت آموزی برای زندانیان در حال برگزاری است.

وی افزود: ۵۷ درصد از محکومین در دوره‌های مذکور شرکت کرده اند و تا کنون ۲۸۳ گواهی مهارت در رشته‌های مختلف برای زندانیان صادر شده است که در پایان حبس خود می‌توانند با دریافت تسهیلات خود اشتغالی که از مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اعطا می‌شود، شغل ایجاد کنند و کسب درآمد داشته باشند.

گفتنی است مرکز ثابت فنی و حرفه‌ای در زندان مرکزی ایلام مستقر است و دوره هایی، چون برق ساختمان، جوشکاری، آرایشگری، مکانیک خودرو، تعمیر لوازم خانگی، معرق کاری، قلاب بافی، گیوه بافی، گوهر تراشی، چرم دوزی، تعمیر موبایل و دستگاه‌های الکترونیکی و... در حال برگزاری و آموزش هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها