عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی اعلام کرد که طرح آتش‌بس ارایه‌شده به مصر، از سوی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی و به صورت مشترک تدوین شده است.
کد خبر: ۱۴۳۸۹۸۹

به گزارش جام جم آنلاین، یکی از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی اعلام کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس و جنبش جهاد اسلامی فلسطین به صورت مشترک طرح توافق آتش‌ بس را به مصر ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به محتوای نخستین بند این طرح ادامه داد: در بند نخست این طرح، موضوع آتش‌بس و عقب‌نشینی کامل نظامیان اشغالگر از نوار غزه مطرح شده است.

این عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: هر آن چه که رسانه‌ها درباره تبادل مرحله‌ای اسیران مطرح می‌کنند، مربوط به دوران پس از آتش‌بس و عقب‌نشینی اشغالگران است، نه پیش از آن.

وی با اشاره به شرط حماس و جهاد اسلامی برای بازسازی غزه گفت: در طرح آتش‌بس ارایه‌شده به طرف مصری، بازسازی غزه با تضمین شورای امنیت سازمان ملل متحد به عنوان شرط مطرح شده است.

پیش از این پایگاه خبری آکسیوس به نقل از منابع مطلع مدعی شد که اسرائیل توافق پیشنهادی جدید جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را که بخشی از آن شامل آزادی اسیران صهیونیست می‌شود رد کرده است.

به گفته این منابع، حماس از طریق میانجی‌های قطری و مصری به اسرابیل پیشنهاد توافق جدیدی را داده است که شامل آزادی اسیران صهیونیست نزد حماس در ۳ مرحله می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها