در پی حمایت‌های یمن از مردم غزه، آمریکا کمک‌های انسانی برنامه جهانی غذا به این کشور را متوقف کرد.
در پی حمایت‌های یمن از مردم غزه، آمریکا کمک‌های انسانی برنامه جهانی غذا به این کشور را متوقف کرد.
کد خبر: ۱۴۳۸۳۷۵

به گزارش جام جم آنلاین، آمریکا همچنان جرات مقابله مستقیم و رو در رو با ملت یمن را ندارد، به همین دلیل به اهرم‌های فشار دیگری روی آورده است.

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که کمک‌های انسانی خود به مناطق تحت کنترل دولت نجات ملی یمن را متوقف کرده است، این اقدام به‌طور ناگهانی و خودسرانه اتخاذ شده و هیچ توجهی به فاجعه انسانی که قرار است در پی این تصمیم غیرمسئولانه بوجود آید، نشده است.

بر اساس این گزارش، برنامه جهانی غذا مدعی است که کمبود منابع مالی دلیل این اقدام است، اما شورای عالی امور انسانی و همکاری بین‌المللی در دولت نجات ملی یمن این ادعا را رد و تاکید کرد که این منابع مالی که به یمن اختصاص داده شده، بیشتر از سال گذشته است.

«جمال الاشول» مسئول رسانه‌ای شورای عالی امور انسانی دولت نجات ملی یمن در گفتگو با العهد تاکید کرد: تصمیم توقف کمک‌های انسانی میلیون‌ها نفر را در معرض خطر قرار می‌دهد و مشکلات انسانی ملت یمن را که به دلیل تجاوز و تحریم به وجود آمده، بیشتر می‌کند. این امر همچنین منجر به ایجاد ناامنی غذایی و سوء تغذیه بویژه برای کودکان و زنان می‌شود.

وی گفت که این مساله پیامد‌های فاجعه‌بار به همراه خواهد داشت و کشور یمن را از نظر سوء تغذیه و بحران گرسنگی به مراحل خطرناکی پیش خواهد برد.

الاشول افزود: آمریکا همواره یمن را به توقف کمک‌های انسانی تهدید کرده و با توجه به ضربات دردناکی که نیرو‌های مسلح یمن به رژیم صهیونیستی وارد کرده است، اکنون آمریکا به فعال کردن این اهرم فشار روی آورده است.

مسئول رسانه‌ای شورای عالی امور انسانی دولت نجات ملی یمن ادامه داد: آمریکا برنامه جهانی غذا را اهرم فشار برای گرسنه کردن ملت یمن قرار داده است؛ ملتی که به دلیل تجاوز و محاصره بدترین بحران انسانی را تجربه می‌کند. این بحران با کاهش کمک‌های انسانی آغاز و به توقف کامل آن رسید.

به گفته وی، این مساله اهداف سیاسی دارد و شورای عالی امور انسانی و همکاری بین‌المللی دولت نجات ملی یمن مخالف سیاسی کردن مساله کمک‌های انسانی است.

الاشول اضافه کرد که متوقف کردن کمک‌های انسانی تنها مناطق آزاد تحت کنترل شورای عالی سیاسی را شامل می‌شود، درحالی که کمک‌ها به مناطق اشغالی ادامه دارد و این نشان‌دهنده سیاسی بودن این تصمیم بوده و نقض آشکار قوانین است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها