مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان تاکید کرد:

 شایعه افزایش مالیات طلافروشان بی اساس است

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با بیان اینکه مسیر مالیات ستانی مبتنی بر قانون است، گفت: شایعات روزهای اخیر مبنی بر افزایش مالیات طلا فروشان بی اساس و کذب است.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با بیان اینکه مسیر مالیات ستانی مبتنی بر قانون است، گفت: شایعات روزهای اخیر مبنی بر افزایش مالیات طلا فروشان بی اساس و کذب است.
کد خبر: ۱۴۳۸۱۰۴

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ حمید زینل پور، درحاشیه بازدید از بازارطلافروشان که باتفاق رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر کرمان صورت گرفت، اظهارداشت: هیچ مبنای قانونی برای افزایش مالیات در حوزه طلا وجود ندارد و مالیات طلافروشان هم مثل سایر اصناف محاسبه می‌ شود.

وی، افزود: فعالان اقتصادی در حوزه طلا هم از سود عملکرد فعالیت شان یعنی پس از کسر هزینه‌ های شان از درآمدی که دارند و پس از کسب یک معافیت پایه، مشمول مالیات بر عملکرد می ‌شوند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان تصریح کرد: شایعاتی که درفضای مجازی برای تهییج افکار عمومی مبنی برافزایش مالیات صنف طلا و جواهر شده است کاملا بی اساس می باشد و ازطرف سازمان امور مالیاتی تکذیب شد.

زینل پور، به اهمیت اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان اشاره کرد و گفت: با اجرای این قانون در نظام مالیاتی، ضمن جلوگیری ازبی عدالتی ها در مالیات ستانی، وصول مالیات به سمت واقعی شدن پیش می رود.

علی رضا جواهریان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمان نیز با تقدیر از تعامل خوب و سازنده امورمالیاتی استان با فعالان اقتصادی، برهمراهی اصناف با نظام مالیاتی در زمینه اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تاکید کرد.

وی بازدید میدانی از بازار و بررسی مسائل و مشکلات بازاریان را یکی از عوامل مهم برای ارتباط نزدیک تر با اصناف و تعامل دو طرفه دانست و خاطرنشان کرد: اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نیازمند فرهنگ سازی و آموزش اصناف و اتحادیه ها است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها