در روزهای خانه‌تکانی همدانی‌ها برگزار شد؛

برگزاری همایش مدیریت مصرف آب در خانواده

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در میان دانش‌آموزان، گام مهمی در راستای کاهش مصرف آب است.
کد خبر: ۱۴۳۸۱۰۰

به گزارش جام جم آنلاین همدان، فرهاد بختیاری‌فر در پانزدهمین جشنواره «فراگیری نخستین واژه» شهر همدان، ضمن عرض تبریک و خوش‌آمد به دانش‌آموزان پایه اول دبستان که در این برنامه حضور داشتند، اظهار کرد: «آب» موضوع مهمی است چون تامین، انتقال و توزیع آن به سختی انجام می‌شود و همکاران ما به صورت شبانه روزی برای تهیه آب شرب، تلاش می‌کنند.

بختیاری‌فر با تأکید بر اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب، خطاب به این دانش‌آموزان، بیان کرد: شما باید قدر این نعمت الهی را بدانید و فرهنگ صرفه جویی را به خانواده خود انتقال دهید. 

وی دررابطه با جشنواره نخستین واژه، توضیح داد: این جشنواره در سراسر کشور برای دانش‌آموزان پایه‌ی اول دبستان که الفبا و نگارش واژه‌ی «آب» را آموختند، برگزار می‌شود و امروز آغاز برگزاری این جشن در استان همدان است.

بختیاری‌فر ادامه داد: 500 نفر از دانش آموزان دختر و پسر پایه‎ی اول ابتدایی شهر همدان در این جشن حضور دارند و پس آن نیز این جشن در تمام شهرستان‌ها و مدارس استان برگزار می‌شود .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پایان پیرامون دلایل برگزاری این برنامه، گفت: زیربنای نهادینه کردن هر فرهنگی، از مدارس آغاز می‌شود و ما امیدواریم که با برگزاری این برنامه‌ها و آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان، گام مهمی در راستای کاهش مصرف آب، برداریم.

لازم به ذکر است که دانش‌آموزان حاضر در این مراسم، سوگند یاد کردند که منابع طبیعی را هدر ندهند و همیار آب باشند.

newsQrCode
برچسب ها: همدان آبفا مدرسه‌
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها