بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مناطق کشور در شیراز آغاز به کار کرده است .
کد خبر: ۱۴۳۷۹۷۸

به گزارش جام جم آنلاین،در این دوره از رقابت‌ها که تا جمعه هشتم دی ماه جاری ادامه دارد، ۱۶ اثر نمایشی به صورت خیابانی و ۱۷ اثر نمایشی دیگر نیز به صورت صحنه‌ای در معرض دید علاقمندان قرار خواهند گرفت.

سالن‌های استاد هودی، لایق، فقیه، حافظ و سبز هنرشهر آفتاب میزبان نمایش‌های صحنه‌ای و گذر‌های زندیه، حافظ، ارگ کریمخانی، دروازه‌قرآن و سالن استاد بخشی‌زاده میزبان علاقمندان به نمایش‌های خیابانی خواهد بود.

 نمایش «خن» به کارگردانی روح ا... خدامی از شهر دیلم امروز از ساعت ۱۲، تنور رقابت‌ها را به مدت ۴۵ دقیقه در سالن استاد لایق گرم‌  می کند . در ادامه، نمایش «چشم‌های بسته از خواب» به کارگردانی طا‌ها دهقان زاده از شهر بافق در سالن استاد فقیه به روی صحنه خواهد رفت و از ساعت ۱۵ به مدت ۴۰ دقیقه مخاطبان خود را بیدار نگاه خواهدداشت.


نمایش «وقت خوب مردن» به کارگردانی رضا بهنامی از میناب نیز از ساعت ۱۷ به مدت ۶۵ دقیقه در سالن استاد هودی به اجرا در می‌آید تا کورس رقابت‌ها در روز دوم همچنان جریان داشته باشد.

سالن‌های حافظ و استاد لایق نیز به ترتیب در ساعت ۱۹ و ۲۱ میزبان دو نمایش ۶۵ دقیقه‌ای «ترنا» به کارگردانی محمد امینی از شهر قم و نمایش ۷۰ دقیقه‌ای «اول شخص مفرد» به کارگردانی مهدی آشوغ از شهر اندیمشک خواهند بود.

 نمایش «۱۹۶۸۳۷» به کارگردانی کیان آذرپناه از قم در دو سانس ۱۵:۳۰ و ۱۶:۳۰ در گذر حافظ به اجرا خواهد رسید. همچنین نمایش «بی سقفی» هنرمندان یزدی به کارگردانی مریم نیک آئین از ساعت ۱۸ در گذر گردشگری زندیه در معرض دید و قضاوت علاقمندان قرار خواهد گرفت.
پنجشنبه هفتم دی ماه به عنوان سومین روز از ماراتن هنر‌های نمایشی در شیراز، هفت تئاتر خیابانی و پنج تئاتر صحنه‌ای به اجرا درخواهدآمد .

براین اساس نمایش «مجلس پنبه‌زنی» از شهر قم و به کارگردانی سیدمحمد حسینی، از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۱۵ به مدت ۷۵ دقیقه مخاطبان خود در سالن استاد هودی را نیمکت نشین خواهدکرد.

ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه نمایش «آیفون» به کارگردانی سجاد جنتی از یزد، ۷۰ دقیقه مخاطبان خود را در سالن استاد لایق سرگرم می‌کند تا نوبت به اجرای نمایش «رسم الخ» در سالن استاد فقیه برسد. این نمایش به کارگردانی ایوب بختیاری از شهر اهواز از ساعت ۱۶ به مدت ۶۳ دقیقه روی صحنه خواهدبود. پایان بخش اجرا‌های صحنه‌ای روز پنج‌شنبه نیز دو نمایش «سایلنت هملت، سایلنت» به کارگردانی میلاد هارونی از اهواز و نمایش «میردوست دلارته» به کارگردانی مرتضی عبدل زاده از کهنوج خواهند بود.

براین اساس هنرمندان اهوازی از ساعت ۱۹ به مدت ۹۰ دقیقه در سالن حافظ به اجرای نمایش می‌پردازند و هنرمندان کهنوجی نیز از ساعت ۲۲ در سالن استاد لایق پذیرای علاقمندان خواهندبود.

نمایش «بازار ساحلی» به کارگردانی جواد‌جهانبخش از دهدشت در دو سانس ۱۰ (گذر زندیه) و سانس ۱۱:۳۰ (ارگ کریمخانی) علاقمندان به تئاتر خیابانی را به خود مشغول خواهد کرد.

در این روز نمایش «تابو‌های سیاه در قاب‌های مینیاتوری» به کارگردانی رضا وفانیا از شهر بهمئی نیز در ساعت ۱۱ (گذر زندیه) و ساعت ۱۵ (دروازه قرآن) اجرا خواهد شد. «به سرعت گیر نزدیک می‌شوید» نیز عنوان دیگر نمایشی است که در دو سانس ۱۲:۳۰ (دروازه قرآن) و ۱۵ (ارگ کریمخانی) اجرا می‌شود. کارگردانی این نمایش را حمید ظریف خواه، هنرمند بوشهری به عهده دارد.
نمایش «قهرمان غریب» به کارگردانی مریم بنی طرفی از سوسنگرد نیز در همین روز طی دو سانس ۱۲:۳۰ (ارگ کریمخانی) و ۱۵:۳۰ (گذر حافظ) به مخاطبان تقدیم خواهدشد. «درد و ایده» عنوان نمایشی است که با کارگردانی مشترک مجید اقبالی و بهمن تقی‌پور از اهواز به شیراز آمده و در ساعات ۱۶:۳۰ و ۱۷:۳۰ در گذر حافظ علاقمندان خود را جذب خواهد کرد. «بی سقفی» به کارگردانی مریم نیک‌آئین از یزد نیز ساعت ۱۸:۳۰ در گذر حافظ دومین اجرای جشنواره‌ای خود را تجربه خواهدکرد. در ادامه اجرا‌های روز پنج شنبه نمایش «کوارتت» به کارگردانی مهدی منصوری از قم در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۱۹:۳۰ در سالن استاد بخشی زاده پذیرای علاقمندان خواهدبود.
روز جمعه هشتم دی ماه به عنوان آخرین روز جشنواره یک نمایش صحنه‌ای و سه نمایش خیابانی را تجربه خواهد کرد. براین اساس نمایش «استخوان‌های هملت در دهان سگ خانگی مرده» به کارگردانی امیرشکارچی از شهر قم علاقمندان خود را از ساعت ۱۱ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن استاد لایق سرگرم خواهد کرد.

در ساعت ۱۰ همین روز نیز نمایش «نگاتیو» به کارگردانی فرزاد صبوری از سمنان در دو سانس ۱۰ (گذر حافظ) و ۱۲ (دروازه قرآن) میزبان علاقمندان خواهدبود. «یک اتفاق ساده» به کارگردانی سعید شاهچراغ عنوان دیگر نمایشی است که روز جمعه توسط هنرمندان سمنانی در دو سانس ۱۰:۳۰ (گذر حافظ) و ۱۳ (دروازه قرآن) تقدیم تئاتر دوستان خواهد شد. آخرین اجرای خیابانی جشنواره بیست و هشتم نیز در دو سانس ۱۱ و ۱۲ در گذر حافظ اجرا خواهد شد که براین اساس نمایش «یک خانه یک شهر» به کارگردانی مشترک پژمان مهراب پور و آمنه پورحسینی توسط هنرمندان خرمشهری به تماشاگران شیرازی تقدیم خواهدشد. 

مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان این دوره از جشنواره ساعت ۱۸ در تالار حافظ برگزار خواهد شد.

newsQrCode
برچسب ها: فارس تاتر خیابانی
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها